АБОНПЛАТА ЗА ГАЗ: ЯК УРЯД «РОЗВІВ» НАРОД

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив створити спеціальну робочу групу за участю представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Антимонопольного комітету та народних депутатів для вивчення ситуації щодо нарахування «абонплати» за газ:

«Я даю доручення першому віце-прем'єр-міністру утворити групу, ми залучимо до неї народних депутатів, всі необхідні міністерства, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Антимонопольного комітету, щоб об'єктивно розібратися з цим питанням».

Скасування «абонплати» за газ виявилося великим обманом уряду. По-перше, уряд визнав, що просто відклав введення «абонплати» на три місяці. А по-друге, виявилося, що вже через чотири місяці (в серпні) населення знову буде платити «абонплату» за газ. Саме такий пункт передбачений у меморандумі України та МВФ, – Корупція Інфо

Популярне: Звідки в неї ця інформація??? Надія Савченко зробила гучну заяву, це ПОВИННІ знати всі українці

«До кінця липня 2017 ми переглянемо інші параметри системи комунальних субсидій домогосподарствам для поліпшення адресності; введемо коригування соціальних норм в "непікові місяці" протягом опалювального сезону.

Крім того, ми застосуємо тариф на розподіл газу та опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці – всі зміни вступлять в силу з 1 травня 2017 року», – йдеться в меморандумі з МВФ.

Тому всі розповіді про те, що уряд нічого не чула і не знала про рішення НКРЭКУ про «абонплати» за газ – це хитра маніпуляція. Як видно, уряд Гройсмана діє за принципом: створили проблему – вирішили проблему. Тому всі ці популістські заяви уряду про порятунок громадян від «абонплати» за газ – таким чином Гройсман вирішив уникнути відповідальності за непопулярне рішення про підвищення загальної ціни на газ для 5 млн. домогосподарств у середньому в 2-4 рази.

Фактично, запровадження «абонплати» за газ стало непродуманим, нескоординированным і провальним рішенням як НКРЭКУ, так і уряду. І, безумовно, що уряд повинен понести відповідальність за такий «прокол».

До того ж, прийняття рішення про «абонплаті» з боку НКРЭКУ є вимогою закону «Про ринок природного газу», за який голосувала коаліція у Верховній Раді, яка вибирала Гройсмана прем'єр-міністром.

У той же час, у прийнятті рішення про «абонплаті» на газ було і залишається зацікавлено уряд, оскільки саме від «абонплати» на газ залежить розмір субсидії для населення. «Абонплата» не буде підпадати під дію субсидій і народу доведеться заплатити її повну вартість. Це буде додаткове фінансове навантаження на пересічних українців.

За попередніми підрахунками, уряду не доведеться платити субсидій на загальну суму 5 млрд. грн – це 10% від усього обсягу субсидій на 2017 році (52 млрд. грн.). «Таким чином, це дозволить обмежити витрати на субсидії по оплаті комунальних послуг 47 млрд гривень в 2017 році», – сказано в меморандумі з МВФ.

Насправді уряд Гройсмана дбає не про людей, а про свої стосунки з кредиторами з МВФ. І то випадковістю, або злим жартом можна вважати застереження Гройсмана у стилі Януковича «почую кожного»: «Хочу запевнити в тому, що я чую людей. Але чути – мало. Треба не тільки почути, але й зрозуміти людей». Нинішній уряд вже давно переплюнув у своїй антинародній політиці період екс-президента Януковича.

Власне, однією з причин термінового скасування «абонплати» за газ і нервового поведінки прем'єра Гройсмана став страх перед негативною реакцією суспільства. А це може спричинити за собою черговий виток соціальної напруженості і зниження платежів за комунальні послуги.

На тлі ситуації з «абонплатою» показовим стало замовчування з боку уряду проблеми завищеної ціни на газ для населення. Зараз весь пар народ випускає в бік «абонплати». А про те, що нинішня ціна на газ в 6900 грн як мінімум удвічі перевищує реальну ціну газу власного видобутку, населення стало «забувати». Саме зниження ціни газу за рахунок відмови від імпортного паритету і орієнтації на ціну імпортного газу в Німеччині (хаб NCG) – це завдання для уряду, а не маніпуляції з «абонплатою».

Зрештою, наявна інформація свідчить, що «абонплата» за газ – це була тільки розминка уряду Гройсмана. Вже зараз розробляються аналогічні проекти для «абонплати» за воду та електроенергію, а тому населенню доведеться тугіше затягнути пояси.