Уряд вніс зміни до трудового законодавства. Згідно з новими нормами, працівника можуть звільнити або відсторонити від роботи, якщо він, наприклад, не має щеплень та не пройшов медичне обстеження, передає Корупція.Інфо

Популярне: Віз сім’ю на море і …Моторошна ДТП сталась по дорозі на курорт, авто врізалось в фуру. Фото не для слабких

Звільнення та відсторонення

Якщо працівники знаходяться у контакті з хворими, наприклад під час загострення грипу чи інших інфекційних захворювань, то його можуть відсторонити від діяльності на деякий час, з метою попередження зараження своїх колег на роботі.

Також працювати не будуть особи, які відмовляються пройти медичне обстеження чи робити щеплення.

Щоправда, закон не уточнює, за чий рахунок проводитимуть медогляди.

Що є нормою

В законі також йдеться про відсторонення працівника, який перешкоджає "нормальній роботі" колег. Проте, яким є трактування під терміном "нормально", документ не вказує. Адже термін "нормально" відноситься до кожного з працівників.

Якщо, наприклад, співробітник запізнюється на кілька хвилин, він уже порушує нормальну роботу цілого підприємства, і за це також передбачене відсторонення.

Масові звільненняЩодо звільнень, у законі з'явилося чимало нових пунктів. Тепер роботодавці зможуть звільнити співробітника за:

– стан здоров'я;

– невідповідну кваліфікацію, яку може підтвердити/не підтвердити атестація;

– відмова від щеплень та візиту до лікарів;

– втрату дієздатності;

– якщо співробітник збрехав (наприклад, навмисне вказав у резюме неправдиві дані);

– якщо чоловіків віком до 43 років призивають до армії.

Скорочення та терміни

Якщо на підприємстві передбачається скорочення штату, роботодавець повинен попередити співробітників мінімум за 2 місяці у письмовому вигляді. Цей час відводиться працівникові, щоб знайти інше робоче місце. Він має право у робочий час ходити на співбесіди, і це не повинно відображатися на його зарплатні.

А от якщо співробітник має намір звільнитися за власним бажанням, він повинен попередити роботодавця всього за три дні, а не за 14, як це було раніше. Крім того, заяву можна залишити через електронну пошту, для цього не потрібна власна присутність.

Заслужений відпочинок

Щодо відпусток, у законі сталися позитивні зміни. Тепер офіційний відпочинок складає 28 днів на рік, а не 24, як це було у попередній версії Трудового кодексу.

Проте в документі не вказується, чи повинен роботодавець компенсувати співробітнику невикористану відпустку.