Проведення роботи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам і ліквідація зарплатних боргів є вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів, передає Корупція.інфо

Громадяни і досі продовжують отримувати нелегальну суму в «конверті», не погоджуючись на офіційне працевлаштування, забуваючи про велику ціну цих дій в майбутньому. А підприємства з метою мінімізації податків, офіційно виплачують працівникам мінімальну заробітну плату, або навіть і меншу. Отже, проблема легалізації заробітної плати є достатньо серйозною і рішення її є першочерговим питанням. 

Протягом січня — грудня 2014 р. ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві організовано 76 засідань «круглого столу» з питань трудових прав працівників, легалізації заробітної плати та зайнятості населення. На ці зустрічі було запрошено 2395 посадових осіб підприємств, внаслідок чого керівники 2010 підприємств підвищили фонд оплати праці і відповідно перерахування податку на доходи фізичних осіб, збільшились на 3908,8 тис. грн.

За рахунок проведеної роботи по погашенню заборгованості по заробітній платі, протягом січня — грудня 2014р. підприємствами-боржниками погашено заборгованість по заробітній платі у розмірі 22 189,2 тис. грн.; перераховано до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі 13 255,69 тис. грн.; перераховано єдиного соціального внеску — 37 248,91 тис. грн.