Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман втручається у творчий процес, коли вимагає від керівництва Мінкультури та Держкіно розібратися в ситуації з вирізаною з фільму про поета Василя Стуса сценою суду. Про це заявив адвокат політика Віктора Медведчука Ігор Кириленко, повідомляє прес-служба "Українського вибору".

Юрист політика заявив, що український прем'єр хоче використовувати фільм про Василя Стуса для політичного піару, а також для дискредитації Медведчука.

"Стус відкрито демонстрував свою боротьбу проти Радянського Союзу, який існував тоді… Стус мав такі переконання і вчиняв дії, що підпадали під норми Кримінального кодексу УРСР. Будь-яка людина, яку притягували за тією самою 62-ю статтею КК УРСР, вважалася "ворогом радянської влади" і була спочатку, з моменту свого арешту, запрограмована на отримання відповідного вироку і практично заздалегідь відомого терміну відбування покарання, тому роль адвоката, якого сама держава примусово залучала для участі у подібних справах, була незавидною і не грала істотної ролі в заздалегідь відомому вироку", – підкреслив Кириленко.

Юрист запевнив, що в кримінальному процесі щодо Стуса його адвокат Медведчук не міг нічого вдіяти.

"Будь-радянський адвокат, який жив і працював у СРСР, максимум, що міг зробити, то це спробувати хоч трохи пом'якшити вирок, але це виходило вкрай рідко", – запевнив він.

Адвокат Медведчука додав, що його клієнт виступає за об'єктивне висвітлення історичних фактів.

"У разі виходу у прокат фільму "Стус" ("Птах душі") з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії, зокрема спрямовані на заборону через суд демонстрації подібного фільму", – підсумував він.

Стуса у 1980 році було засуджено на 10 років примусових робіт і п'ять років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був нинішній український політик, лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук. У 1985 році поет помер у таборі. Прем'єру художнього фільму "Стус" заплановано на 2019 рік.

10 серпня актор і телеведучий Геннадій Попенко повідомив, що кастинг на роль Медведчука проводили, однак у підсумковій версії фільму такого персонажа немає.

"За словами учасників знімального процесу, продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть зняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", – заявив Попенко.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Журналістка Наталія Седлецька повідомляла, що видалення сцени суду над Стусом з фільму підтвердив продюсер картини.

Режисер картини Роман Бровко заявив, що з фільму вирізали 20–25 епізодів, зокрема суд над поетом. За його словами, про це попросив син Стуса. Дмитро Стус сказав, що зі сценаристами зустрічався, але ні про що не просив.

Гройсман повідомив 11 серпня, що доручив Міністерству культури та Держагентству з питань кіно обговорити з громадськістю фільм про поета Василя Стуса і не допустити перекручувань фактів у картині.

Знімальна група заявила, що сцену суду над поетом дознімуть найближчим часом.