В Україні, як правило, справедливо нікого не карають за резонансні ДТП.

Навіть, якщо аварія забирає кілька життів, винуватці за допомогою грошей і зв'язків уникають серйозних проблем, передає Корупція.Інфо.

Експерти вважають, що не стане винятком і Олена Зайцева, "Лексус" якої вбив п'ятьох, а ще шестеро можуть залишитися інвалідами.

Українці вже впевнені, що найближчим часом дівчина "зникне" за кордоном.

Популярне: «Часто були проблеми зі здоров'ям»: в університеті, де навчається Зайцева розповіли всю правду про неї

Відомий адвокат Іван Ліберман розповів, за яким сценарієм, найімовірніше, будуть розвиватися події в Харкові.

Можуть закрити на два місяці

Через резонанс, який виник навколо аварії, дівчину можуть  залишити в СІЗО на два місяці.

"Але вже при перегляді запобіжного заходу, адже адвокати подадуть апеляцію, дівчину випустять додому. Або її захисники почекають два місяці і при черговому продовженні запобіжного заходу вона відправиться під домашній арешт. Наприклад, з електронним браслетом.

Я був у Харківському СІЗО, інспектували умови, в яких там перебувають ув'язнені. Там є камери з непоганими умовами і підвищенним комфортом. Хоча, можливо, вона вже сьогодні опиниться на волі, але з електронним браслетом ", – говорить Ліберман.

Мовчить, щоб вигадувати версії

Мовчання, яке зберігає студентка, теж піде їй тільки на користь.

"Перше – це підозрювана відразу відмовляється давати будь-які свідчення, посилаючись на статтю Конституції" нічого не буду про себе свідчити". Не маючи ніяких попередніх показань, це дає право адвокатам і родичам швиденько створити версії, з якої причини сталася ДТП.

Одна з хитрощів – це сказати, що втратила свідомість за кермом. Тобто їй раптово стало погано, почала сповзати вниз, і нога, оскільки вона була на педалі газу, призвела до того, що машина неконтрольовано летіла, перекинулася.

А водій сам дивом залишився живий ", – розповідає адвокат.

Версія про те, що раніше ніяких проблем з цим не було, а погано стало раптово, може піти водієві на користь. Адже якби дівчина раніше себе погано почувала, і при цьому сіла за кермо, то це могло б обернутися проти неї.

І мовчання студентки, яким вона скористалася, дає можливість захисникам формувати свої версії того, що сталося.

Експертиза знайде несправності

Також можна встановити, що даний автомобіль був з дефектом. А відразу кілька "незалежних експертиз" покажуть технічні несправності "Лексуса".

"І причин може бути сотні. Автотехнічні експерти можуть написати, що бракована була, наприклад, не педаль газу, а дросельна заслінка. Або результати покажуть, що там щось заїло, подумала, не спрацювали гальма. А дівчина гальмувала ", – допускає Ліберман.

Допомагала церквам і котикам

Далі, за словами юриста, можуть піти в хід "пом'якшувальні обставини". "При визначенні міри покарання, а санкція статті передбачає від 5 до 10 років ув'язнення, винуватиця може швидко завагітніти, меценати – візьмуть під опіку самотніх бабусь, дідусів, сиріт, інвалідів, бездомних тварин.

Ще підуть в хід позитивні характеристики з різних церков, Громадської організації, фондів, шкіл, інститутів і дизайнерських організацій, з якими вона за все своє життя перетиналася.

Адвокати візьмуть довідки від наркологів і поліції, що на обліку не стояла і до кримінальної відповідальності ніколи не притягувалася. І це теж будуть пом'якшувальні обставини, які вплинуть на рішення суду ", – пояснив експерт.

Куплять потерпілих

Найгірше для водія те, що зараз є п'ятеро загиблих, а шість потерпілих живі, але отримали травми різного ступеня тяжкості.

"Дуже пом'якшувальною обставиною є відшкодування матеріального і морального збитку. У нас за гроші, на жаль, багатьом можна закрити рот.

І потерпілі, родичі загиблих підуть до нотаріуса, напишуть заяву, що отримали певну суму, ніяких претензій до водія не мають і в подальшому не будуть ", – додав адвокат.

Суми, які можуть виплачувати потерпілим, дуже різняться. "У моїй практиці були близькі загиблого, яким вистачило 5 тис. грн компенсації. Вони написали, що не мають претензій.

Пояснили: "Все одно брата не повернеш, а для нас це великі гроші".

А був випадок, коли родичам загиблих в аварії виплатили в цілому $ 1,5 млн моральної шкоди. Я вів цю справу, і суд постановив виплатити по 3 млн грн всім потерпілим – дружині і трьом дітям ", – каже Ліберман.

За інформацією адвоката, вже зараз захисники харківської студентки "працюють" з потерпілими.

"Світить" три роки умовно

І далі з обліку "пом'якшуючих обставин", років, характеристик і всього перерахованого вище суд може застосувати ще одну статтю – "міра покарання нижче мінімального порогу".

І якщо мінімум по ній – це п'ять років, то вона може отримати не п'ять років реального позбавлення волі, а умовно, з відстрочкою вироку на три роки.

Зазвичай саме такі покарання і отримують за подібні злочини в Україні. І якщо в ці три роки водій не скоїть інших кримінальних злочинів, то звільниться від кримінального покарання.

Тобто, вбивши п'ятьох людей, вона буде ходити по ресторанах, їздити за кордон і жити тим життям, яким жила до цього.