680044

На думку адвоката Надії Савченко Іллі Новікова, його підзахисну вибрали для відкритого процесу, сподіваючись, що "жінку" вдасться зламати скоріше, аніж інших полонених-чоловіків.

За його словами, російське слідство вирішило скористатись загибеллю журналістів та полоном українських бійців під Спартаком у пропагандистських цілях.

Потрапило до полону до "ЛНРівців" 8 українських військових, в тому числі Надія Савченко. І вони могли обирати, кого вони хочуть. Решта рядові, вона офіцер. Решта чоловіки, вона жінка … це був такий нещасливий для них випадок, бо вони вважали, що жінку їм буде легше зламати, вони не зламали,
— зазначив Новіков.

Крім цього, адвокат вважає, що російське слідство зробило ще одну помилку, назвавши її вбивцею ще до вироку суду.

"Вони оголосили, що вони вже піймали вбивцю. У нас така є система, що коли Слідчий комітет щось оголошує, що вони когось впіймали, вони не мають зворотного ходу. Вони не можуть просто казати: "Так, звиняйте, ми помилилися". І через те голова Слідчого комітету Бастрикін вписався за своїх підлеглих, Путін з певного часу був повинен вписатися за Слідчий комітет. І через те, що ніхто з них не хоче брати на себе відповідальності і визнавати помилку, вони пішли до кінця", — пояснив свою думку Новіков.