Адвокати колишнього українського президента-втікача Віктора Януковича звернулися в Генеральну прокуратуру України з вимогою притягти до кримінальної відповідальності генпрокурора Юрія Луценка за скоєння посадового злочину.

Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк журналістам російських ЗМІ, розповідає Корупція. Інфо

 Мова йде про службовий підлог і порушення права на захист, які, за словами Сердюка, були здійснені Луценком "разом з прокурорами" за попередньою змовою.

"Луценко "протягнув" разом з прокурорами через суд рішення про арешт нашого клієнта, при цьому він вніс в клопотання недостовірні відомості про те, що Янукович ховається від ГПУ, хоча раніше був поданий цілий пакет документів про поважну причину для неявки", – пояснив Сердюк.

Адвокат Януковича запевняє, що причина пов'язана з небезпекою для життя екс-президента, яка існує для нього в Україні.

За словами адвоката, при наявності поважної причини ніяких наслідків за законом бути не може. "Однак ці речі вони приховали, через що було встановлено попереднє неправосудне рішення", – зазначив Сердюк.відкрити справу 

Захист Януковича має намір також притягнути до відповідальності і прокурора Головної військової прокуратури Руслана Кравченко. За словами Сердюка, до спеціалізованої антикорупційної прокуратури вже подана аналогічна заява.

Як повідомляли раніше, Київський суд 15 грудня дозволив Генеральній прокуратурі України затримати Януковича за звинуваченням в державній зраді.

У той же день Сердюк заявив, що це рішення буде оскаржене в різних інстанціях аж до в Європейського суду з прав людини.