Менеджмент «Платинум Банку», який належить до сфери впливу Бориса Кауфмана, підозрюють у розтраті 1,1 млрд гривень. Про це йдеться у кримінальному провадженні№ 42016000000000885, відкритому в березні цього року за ч. 5 ст. 191 КК, передає Корупція Інфо

 У поліції вважають, що в банку розтратили гроші, шляхом підписання кредитних договорів з «Титан-Південь», «Кодос Інвест», «Логістик Транс», «Стратагема-Інвест», «Ошер», «ФК «Реал-Інвест» і «ФК Бизнесфинанс» з грудня по лютий 2013 2014 року. Всі дані компанії були пов'язані з менеджментом банку. Більше того, вони не збиралися виконувати взяті зобов'язання, що призвело до збитків на 1,1 млрд гривень.

Три компанії з вищевказаного списку («Стратагема-Інвест», «Титан-Південь» і «Кодос Інвест») фігурують у кримінальному провадженні ГФС №32015210000000119 щодо тютюнової компанії «Мегаполіс Україна». Останню підозрювали у виведенні коштів і ухиленні від сплати податків під виглядом поворотної фіндопомоги підприємствам з ознаками фіктивності на 1,07 млрд гривень.

Крім того, «ФК Бизнесфинанс» не так давно за 166,3 млн гривень викупив у «Промінвестбанку» боргові вимоги до готелів Бориса Кауфмана (29,15 млн доларів і 122,1 млн гривень).

За даними Finbalance, у квітні минулого року правоохоронці розслідував і ще одне кримінальне провадження за №12015100000000334 за фактом надання НБУ стабкредиту для «Платинум Банку». Слідчі з'ясували, що банк надавав фірмам цільові кредити у контрагентів нерезидентів EmportesaTradingLTD, OrmoviniaEnterprisesLTD, BretasiaTradingLimited. В якості застави підприємства передавали права на придбане майно «Платинум Банку». Однак товар в країну і не завезли.

При цьому, всупереч цільовому призначенню, частина кредитних коштів спрямовувалася на погашення кредитних зобов'язань підприємств перед ВАТ «ФІНБАНК», а частина управлялася на рахунки нерезидента Carosan Trading LTD (Рига, Латвія), що не було передбачено умовами кредитних договорів.

При закінченні термінів дії кредитних договорів, що укладалися на один рік, посадовими особами ПАТ «Платинум Банк» приймалися рішення про продовження його дії; продовження терміну користування кредитними коштами; реструктуризації заборгованості; перенесення дат платежу з погашення нарахованих відсотків за користування кредитними коштами; збільшення розміру ліміту кредитування; незастосування штрафних санкцій за порушення платіжних неплатіжних або зобов'язань, зміни розміру процентних ставок за користування кредитними коштами з 10% до 5%, і з 5% до 1%, що свідчить про відсутність очевидної економічної доцільності.

У 2015 році між посадовими особами ПАТ «Платинум Банк» і підприємствами ТОВ «Титан Південь», ТОВ «Кодос Інвест», ТОВ «Логістик Транс», ТОВ «Стратагема Інвест», ТОВ «Ошер», ТОВ «ФК« Реал-Інвест » укладено договір про зміну предмета застави, згідно з яким заставу змінено на цінні папери емітентів ПАТ «Страхова компанія« Стандарт РЕ »та ПАТ« Глобал Транспорт Логістик ».

Однак, враховуючи низькі фінансово-господарські показники, низький рівень прибутку і відсутність об'єктивних причин для зростання ціни на акції компаній ВАТ «Глобал Транспорт Логістик» та ВАТ «Страхова компанія «Стандарт Ре», Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в 2015 році прийнято рішення про призупинення торгівлі цінними паперами зазначених суб'єктів.

Після зазначених ризикових дій постановою Правління Національного банку України протягом банку перевели стабілізаційний кредит на 240 млн гривень. Вже в квітні цього року «Платинум Банк» уклав договір застави на 385 млн гривень з фірмою «Таргар» з метою забезпечення кредитних зобов'язань «Стратагеми-Інвест» та інших компаній. У ході перевірки виявилося, що «Таргар» є фіктивним підприємством. Більш того, майновий комплекс, що забезпечує заставу раніше неодноразово перезакладывался.

Відповідно до звітів «Платинум Банку», за дев'ять місяців минулого року фінустанова, зберігає 6 млрд гривень вкладів фізосіб, понесло збитки на 334 млн гривень.