У Московському патріархаті УПЦ вважають, що Константинопольський патріархат "несе потенційну загрозу спонтанної агресії, посягань на церковну територію".

Дії Вселенського патріарха Варфоломія з України наштовхують на підозри в його заангажованості з боку "сильних світу цього", також заявив глава прес-служби Київського митрополита МП Онуфрія архієпископ Ніжинський Климент.

"З огляду на політичну ситуацію в Україні, дії Вселенського патріарха Варфоломія породжують підозри в його заангажованості з боку сильних світу цього. Ця позиція Константинопольської патріархії ставить її поза канонічного поля і зрозумілих всієї православної ойкумени принципів православного життя. Сьогодні майже всі помісні церкви бачать в особі Константинопольської патріархії потенційну загрозу спонтанної агресії, посягань на церковну територію без будь-яких пояснень і братнього обговорення", – сказав глава прес-служби.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що раніше в УПЦ МП заявили, що їх представники не братимуть участь в об'єднавчому соборі, за результатами якого повинна бути створена єдина українська православна церква і призначений її голова.