“Велика корупційна стіна” Яценюка на кордоні з Росією начебто як завершена на 40%. Може це звичайно і далеко не так, але в Державній прикордонній службі України кажуть саме про такий стан справ, пише телеграм канал Клименко – тайм.

На цей, як виявилося, все ще живий проект Арсенія Яценюка в цьому році вже витрачено 53 млн гривень, а всього ж на 2020 ий заплановано виділення 400 (!) Млн гривень з бюджету.

До слова, в 2015-2019 роках на “стіну Яценюка” витратили 1,7 млрд гривень. При тому, що із запланованих на ці роки 634 км інженерних загороджень на російсько-українському кордоні було облаштовано лише 546 км, також був не виконаний план і по будівництву рокадну доріг.

Ну і ми нагадаємо, що прокурори САП ще в червні 2019 року направили обвинувальний акт до суду за фактом розтрати держкоштів, виділених на облаштування стіни на російсько-українському кордоні. Але Яценюк, як ви розумієте, за це все не відповів. І спокійно, тихим сапом, повертається в українську політику під патронатом Ріната Ахметова.

В свою чергу, телеграм канал Резидент пише:

Рінат Ахметов почав прямі переговори з групами впливу всередині фракції Слуга Народу про необхідність підтримати програму Уряду. Для всіх зрозуміло, що Шмигалю/ Ахметову необхідно отримати річний імунітет. На даний момент є близько 90 нардепів, готових проголосувати за програму Уряду; група Кварталу розділилася в думках, а мажоритарники виставляють непідйомні вимоги. Сума збільшилася з 50-100 тисяч доларів до 200 тисяч за голос, що сильно засмучує Ріната Ахметова. Олігарх вирішив звернутися до Андрія Єрмака з проханням / вимогою натиснути на фракцію Слуга Народу, щоб забезпечити голосування за програму Уряду. Для актуалізації цього треку в ЗМІ запустять інформаційну кампанію про те, що країна не може жити без програми Уряду, а другим етапом почнуть підключати міжнародні структури, які будуть робити заяви про необхідність прийняття програми. Ринат Ахметов для цих цілей задіє Арсенія Яценюка і його міжнародні контакти, для олігарха життєво необхідно зберегти свого Прем’єр-міністра.

Варто зазначити, що Слуги народу просять Шмигаля відповісти на низку питань. Зокрема, їх цікавить, чи займає Яценюк офіційну посаду у будь-якому міністерстві. Якщо ні, то «слуги» просять пояснити, хто дав право Арсенію Яценюку виступити на офіційному прес-брифінгу уряду.

Також нардепів цікавить, на якій підставі Яценюк користувався службовим транспортом і чи платив він за переліт із Києва до Чернівців. Окрім того, слуги народу просять розповісти, яка посадова особа дозволила допустити Яценюка до користування службовим авіатранспортом.