Понад півроку на Стрийщині масово вивозять гравій з русла річки Стрий. Перша перевірка екологічної інспекції області жодного результату не мала. Цього тижня законність видобування гравію перевіряють вдруге. Але тепер вже за вказівкою Мінекології, інформує прес-центр ГО "Розвиток Громади", передає Корупція.Інфо.

У селі Ходовичі вже понад півроку незаконно вивозять гравій з русла річки Стрий. Місцеві мешканці переконують, що десятки вантажівок чи не щодня вивозять гравій з русла. Люди, які проводять незаконні роботи представляються  працівниками Стрийського гравійного дробильно-сортувального заводу.

Внаслідок масового вивезення гравію ріка змінила своє русло, а це  потягло за собою постійні повені  та затоплення околиць, зокрема села Ходорів.  Місцеві жителі бояться ще одного екологічного лиха на Львівщині й хвилюються за майбутнє своїх домівок.  По допомогу ще на початку весни вони звернулися до громадських активістів Стрийського осередку ГО «Розвиток Громади».

"Активісти з’ясували, що Стрийський гравійного дробильно-сортувальний завод має ліцензію на видобування гравію лише на Піщано–Ходовицькому родовищі, але аж ніяк не в руслі річки. Варто зазначити, що порушення чинять двоє юридичних осіб: вищезгаданий завод та СГ ТзОВ «Мокряни», які у співпраці намагаються легалізувати незаконну діяльність та покривають чорні справи один одного. СГ «Мокряни» проводить видобування гравію, прикриваючись русло-регулюючими намірами, і є субпідрядником Стрийського гравійного заводу.  Далі громадські активісти зробили аерозйомку місцевості, де вивозять гравій. Фото доводять: гравій копають саме з русла річки, а масштаби видобування сягають понад 20 гектарів", — йдеться у повідомленні.