На прямому зв’язку з черговим постійно знаходяться близько 200 активістів. Вони за допомогою мобільного додатку можуть повідомити правоохоронців про злочини чи правопорушення, свідками яких вони стали. Подібні програми встановлені також у чергових частинах міліції, передає Корупція.Інфо із посиланням на Galnet

Після подій лютого 2014 року у Львові нове керівництво обласної міліції почало налагоджувати взаємодію з місцевими громадськими організаціями. В чергових частинах підрозділів патрульної служби встановили обладнання, що дає змогу підтримувати зв’язок із громадськими активістами, у тому числі – організації «Варта-1». Ця співпраця дає змогу уникати конфліктних ситуацій у місті, розкривати тяжкі злочини, розшукувати дітей, які зникли безвісти тощо.

За словами начальника ГУМВС України у Львівській області Дмитра Загарії, після Майдану люди самоорганізувалися і готові допомагати міліціонерам у наведенні правопорядку в місті. Відтак зараз за повідомленням про розшук особи або про злочин починають працювати близько 200 добровільних помічників міліції.

Голова Експертної ради при МВС України Євген Захаров зазначив, що взаємодія правоохоронців і громадськості є одним з положень Стратегії реформування органів внутрішніх справ. Громадськість повинна брати участь у кадрових процедурах і контролі за діяльністю міліції, маючи безперешкодний доступ до всіх її підрозділів, а керівник міліції повинен звітувати перед населенням про свою роботу.