У партії президента Володимира Зеленського мають намір боротися з бідністю оригінальним способом – за рахунок впровадження неоподатковуваного мінімуму доходу домогосподарств.
Про це розповіла майбутній нардеп від партії «Слуга народу», кандидат на посаду голови парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Галина Третьякова, пишуть «Вести».
«Головна мета – повернути гроші в домогосподарства і тим самим відмовитися від існуючої моделі. Надаючи соціальні пільги в тому вигляді, в якому є зараз, ми провокуємо поділ домогосподарств. Люди йдуть на фіктивні розлучення і неофіційне працевлаштування заради субсидій. Нам потрібно це змінити. Це можна зробити шляхом впровадження неоподатковуваного мінімуму на доходи домогосподарств. Тобто щоб податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) стягувався з домогосподарства, а не з кожного його члена», – розповіла Третьякова.
При цьому вона зазначила, що стягувати податок збираються не з усіх.
«Плюс встановити мінімальний неоподатковуваний бар’єр. Наприклад, дохід сім’ї з дітьми становить 20 тис. грн на місяць, і вони отримують субсидію від держави. Але якщо ввести неоподатковуваний дохід в сумі 8 тис. грн, то ми повернули б родині 19,5% податків і внесків, яких вистачило б на оплату комуналки. І їм не потрібно було бігати за субсидіями», – уточнила представник« Слуги народу ».
Іншими словами, суть ідеї полягає в тому, щоб залишати податок в сім’ї, а не перекручувати його через бюджет, повертаючи людям у вигляді субсидії. Так, наприклад, за словами Третьякової, подібна модель уже працює в Китаї.
«До 1 січня 2019 року неоподатковуваний мінімум становив $ 300 при середній зарплаті в $ 600. Зараз у них $ 660 – середня зарплата. В цьому році вони встановили неоподатковуваний мінімум у розмірі $ 750. І подивіться, як потужно Китай долає бідність останні три роки: вони десятки мільйонів людей вивели із зони бідності», – зазначила Третьякова.