Українці мають активніше боротися з вирубуванням лісу на місцевому рівні. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" від 12 липня заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, передає Корупція.Інфо

"Якщо ви – громадські активісти, журналісти, просто небайдужі громадяни, – виявили вирубування, звертайтеся в поліцію. Ви не вірите поліції? Звертайтеся у СБУ, у прокуратуру. Не вірите нікому в області, звертайтеся до Генпрокуратури, у НАБУ. Велике поле для маневрів. Але ніхто ніяких заяв не пише. Усі поговорили – виклали в інтернет", – поскаржився чиновник.

За його словами, від кадрових перестанов у Державному агентстві лісових ресурсів України також ситуація не зміниться, оскільки "причина в держзамовленні".

"Але ніхто ж про це в Україні вголос не хоче говорити! Краще зробити дияволом гуцула із сокирою, який знищує екологію і ліс. А в той самий час Міністерство економіки, яке є структурним підрозділом уряду, розробляє, скільки йому потрібно лісу для забезпечення промисловості. Усі хочуть спати на дерев'яних, а не на пластмасових ліжках, сидіти на дерев'яних стільцях, мати дерев'яну підлогу, дачу зі зрубу… І водночас щоб ліс був на місці", – зазначив Москаль.

Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину

Голова Закарпатської ОДА виступає за зменшення держзамовлення і хоче, щоб обсяги вирубування регіони визначали самостійно, без участі Києва.

Москаль також визнав, що правоохоронці не справляються з розслідуванням незаконних зрубів.

"Якщо деякі слідчі мають по 500–600 кримінальних проваджень, чи можуть вони взагалі хоча б одну справу довести до суду?" – запитав він.

3 липня Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за незаконне вирубування лісу і контрабанду лісоматеріалів