Україна поступово перейде на погодинну оплату праці.  Про це розповів Олексій Дорошенко, голова Нацради економічного розвитку України.

Як розповів експерт, в січні 2019 року, по мінімальним заробітним платам країни Євросоюзу розділилися на три групи.  Перша група – країни, де мінімалка не перевищує 500 євро в місяць (Болгарія, Латвія, Румунія і Угорщина).  Друга група – країни з мінімальною зарплатою до 1000 євро на місяць (Хорватія, Чехія, Словаччина, Польща).  Третя – країни з мінімальними зарплатами понад 1000 євро на місяць (Люксембург, Іспанія, Великобританія, Німеччина).

В Україні мінімальна заробітна плата 132 євро на місяць або в 2 рази менше, ніж в Болгарії і в 16 разів менше, ніж в Люксембурзі.Не у всіх країнах ЄС введена мінімальна заробітна плата, а деякі з держав ввели її кілька років тому.  Наприклад, в Німеччині державне регулювання зарплат ввели тільки в 2015 році.  До цього, найпотужніша економіка у Євросоюзі побоювалася, що через тиск мінімалки в Німеччині зросте безробіття і тіньовий сектор.

Олексій Дорошенко, голова Нацради економічного розвитку України:

Ми з вами звикли до щомісячної оплати праці, але таке в розвинених економіках все важче знайти.  Всі знають скільки коштує година роботи.  Тому нашій країні слід зробити те ж саме, тобто переходити на погодинну оплату праці.  Тоді і працівник, і роботодавець будуть краще рахувати свої гроші, так як кількість годин, відпрацьованих громадянами різних країн Європи, все більше відрізняється один від одного.  Це істотно впливає на оплату праці.‡агрузка...