Головною альтернативою Будапештському меморандуму може стати сильна армія, дипломатія, активна допомога країн-союзниць, а також стабільність всередині самої країни.

Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Також міністр запевнив, що буде продовжувати працювати по заданому курсу і, що МЗС вживатиме додаткових заходів щодо захисту країни від нових загроз

“Я хочу, щоб ми чітко розуміли, що жоден документ міжнародний або національний сам по собі не вирішує проблему безпеки України. У цьому ми переконалися в 2014 році. Безпека є результатом комплексу чинників. Я переконаний, що найкращі гарантії безпеки України – це міцні ЗСУ і дипломатія, стійке суспільство і потужні союзники нашої держави “, – підкреслив міністр.

“Очевидно, що запит на гарантії безпеки в українському суспільстві є. І МЗС продовжить активно працювати над створенням таких гарантій”, – запевнив він.

У контексті цього питання Кулеба згадав, що під час останнього візиту президента України до Великобританії йшлося про взаємодію з цією країною в розвитку військово-морського флоту. А під час візиту президента до Туреччини обговорювалося налагодження співпраці у військово-технічній галузі та в сфері обороноздатності нашої держави.

Підсумовуючи, голова МЗС розповів, що незабаром відбудуться і інші візити керівництва держави і будуть укладені контракти, які сприятимуть нарощуванню сил.

Також глава Міністерства закордонних справ прокоментував і скандальне рішення КСУ, повідомляє телеграм-канал PavlovskyNEWS

Дмитро Кулеба заявив про удар по взаєминах із Заходом після рішення Конституційного суду про скасування незаконного збагачення і позбавлення повноважень НАЗК. Але шанс врятувати ситуацію ще є.

Як зазначив глава української дипломатії, належне функціонування антикорупційних органів є однією з умов співпраці з іноземними партнерами.

За його словами, зараз не можна говорити, що контакти руйнуються, адже президент Володимир Зеленський обіцяв ліквідувати негативні наслідки рішення Конституційного суду, взявши на себе зобов’язання створити умови для роботи антикорупціонерів.

В іншому випадку, зазначає Кулеба, у країни будуть проблеми.

Нагадаємо, незалежність антикорупційних органів була однією з умов співпраці України з МВФ та отримання безвіза з ЄС.