Зеленський розповів про альтернативний варіант закриття неба.

Україна має опрацьовані варіанти постачань протиракетної оборони та літаків, що має стати альтернативою закриття неба силами НАТО.

Про це президент України розповів на брифінгу для іноземних журналістів.

“Існує декілька можливостей  закрити небо. Зокрема, можна поставити в Україну протиракетну оборону. І ми не просто закликаємо зробити це. Україна знайшла в кількох країнах світу, де це знаходиться, аж до складів. Ми не просто питали – допоможіть нам, ми питали саме тих, хто має ці можливості”,- заявив Зеленський.

За його словами, Україна готова оплатити цю військову техніку.

“Ми розуміємо, що декому складно просто віддати – тому ми готові це купити. Ми можемо взяти у кредит, ми готової витягти останні гроші з нашого кредиту і заплатити відразу”,- пояснив він.

Аналогічна ситуація – і з поставками військових літаків.

“Ми знайшли ті літаки, на які у нас пілоти. А потім ми знайшли пілотів, які готові бути громадянами нашої держави”,- розповідає президент.

“Ми готові займатися транспортуванням, ми готові привезти, ми домовились із країнами, через які це привезти неможливо, але ми домовимося , як їх об’їхати. Отже – ми багато зробили, щоб відповісти на питання альтернатив закриття неба… До цього всі готові, але не ті, хто вирішує ці питання”,- резюмує Володимир Зеленський.

Також Зеленський висловився про перемовини з РФ.

Учасники переговорного процесу вже почали більш конструктивну розмову, а не лише ультимативну, однак не вистачає долучення у перемовини представників Заходу.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю іноземним ЗМІ.

“Група українських і російських представників обговорюють ті чи інші питання, зараз вони почали про щось говорити, а не кидати тільки ультиматуми. Я вважаю, що це принципово інший підхід”, – сказав Зеленський.

Водночас він наголосив, що у переговорах наразі недостатнім є залучення західних партнерів.

“Якщо ми говоримо про пункти гарантії безпеки, то довіряти росії в Україні не зможуть після такої кривавої війни… Окрім рф, ці гарантії безпеки повинні запропонувати інші лідери”, – підкреслив Президент.

Він поінформував, що Україна передала деяким лідерам, тим, хто на контакті з російським президентом, питання, які обговорюються між українською та російською сторонами на переговорах.

При цьому він додав, що від лідерів «сигнали непогані» щодо тих пропозицій, які прийшли з українського боку.