Американський літак Boeing RC-135V Rivet Joint був помічений біля кордонів Росії поблизу Калінінградської області.

Розвідник пролетів через зону польотної інформації області.

Літак здійснив зліт з авіабази Великобританії і взяв курс у бік Балтійського моря і його узбережжя. Експерти зазначають, що такі часті польоти, свідчать про збір та аналіз інформації США, яки і так посили свою присутність у Європі у зв'язку із агресією Кремаля.

Прикладом стає нещодавній інцидент. У мережі з'явилося відео супроводу бомбардувальника США B-52H російськими винищувачами над Балтійським морем.

На записі видно, що російські Су-27 переслідували борт військово-морських сил Штатів на дуже близькій відстані. У коментарях користувачі відзначили, що запис вівся з кабіни тільки одного винищувача, проте був "віддзеркалений", щоб створити ефект зйомки з різних сторін.

Інцидент в небі стався 23 березня, коли російські винищувачі Су-27 двічі за добу супроводжували стратегічні бомбардувальники B-52H Військово-повітряних сил США над Балтійським морем.

У Росії заявили, що перехопили стратегічний бомбардувальник В-52 над Балтійським морем.

"Російським винищувачам над Балтикою довелося показати американцям, хто тут господар. Два Су-27 піднімалися, щоб супроводити стратегічний бомбардувальник B-52 — він тримав курс до кордону. Змусили полетіти", — пафосно написали в повідомленні пропагандисти. Проте США, в офіційному повідомленні заявили, що Росія знала про такий проліт, була повідомленна та готова. Користувачі мережі, тролять цю інформацію, зазначаючи що бомбардувальники, зазвичай супроводжуються декількома винищувачами, і  що тільки так і Росія може щось перехопити, коли повідомлена і готова.

Нагадаємо, у кінці лютого російський винищувач Су-27 наблизився на відстань менше 20 метрів до шведського літака радіотехнічної розвідки над Балтійським морем.

Тоді ж американський літак Boeing OC-135B провів спостережний політ над територією Росії в рамках Договору про відкрите небо.

Окрім того, раніше біля кордонів Росії, неподалік від Калінінграда, а також біля вкраденого в України Криму були помічені три літаки-розвідники США.