Черговий кандидат із 126-го округу, і черговий претендент на цілком імовірну перемогу. На цей раз, мова йде про вже згадуваного у минулих досьє Андрія Кота.

42 роки, депутат Львівської облради. Висунутий Блоком Петра Порошенка.

На парламентських виборах 2012 р. Кіт був кандидатом у народні депутати України від партії «УДАР» і зайняв друге місце, отримавши 25.04% голосів виборців.

Проте, починалась політична кар’єра Андрія Кота в іншій партії – «Сильній Україні» Сергія Тігіпка. Кіт приєднався до тігіпківців у 2010 році, і тоді ж став депутатом облради від цієї партії, перемігши на Жидачівщині.

Кар’єра Андрія Кота у «Сильній Україні» виглядала безхмарною і перспективною, але тоді Тігіпко вирішує приєднатися до Партії регіонів і і молодому політику довелось обирати. Хоча, зважаючи на тодішню ситуацію, вибір був очевидним: перехід до лав «регіоналів» для політика, що опирається на районно-сільський електорат Львівщини, був би політичним самогубством. І після недовгих роздумів Кіт стає «ударівцем».

До походу в політику Андрій довгі роки займався бізнесом. Перше підприємство – ТОВ «Фама Бона», очолив у 21-річному віці. Все ж відзначимо, що його батько у той час працював заступником директора «Львівтеплокомуненерго».

І буквально за кілька років, до речі, Андрій опиниться на посаді фінансового директор ВАТ «Галгазотерм», головою правління якого на той час був саме його батько ( всього лише збіг, чи не так?)Згодом підступна доля зводить пана Андрія з підприємцем Іваном Залізним, який стає його бізнес-партнером, а опісля і політичним соратником у «Сильній Україні». Наразі покійний Залізний – особистість у Львові відома. Свого часу він фігурував у справі судді-«колядника» Зварича, якого затримали під час отримання хабаря саме від Залізного.

Цікаво, що за результатами моніторингу руху ЧЕСНО, проведеного у 2012 році, Коту закидають причетність до порушень прав і свобод людини. ЧЕСНО публікувала інформацію про те, що підконтрольна політику корпорація «Вінал-Агро» фігурувала як один із можливих винуватців шкоди, що заподіяна приватним домогосподарствам у Львівській області: мешканці сіл, на території яких розташовані поля корпорації, скаржаться на захворюваність худоби через застосування хімікатів у місцях випасу.

Також згадується про шкоду здоров’ю людей. Крім того, рух згадував про можливу причетність Кота до викупу з подальшим продажем «інвесторам» з Кіпру земель сільськогосподарського призначення, які доти були незаконно захоплені, а також до реалізації схем з відчуження землі іноземним компаніям.

Втім, навіть такі відомості не шкодять політику втілювати свої амбіції. Це було помітно, коли останній серйозно націлився на посаду голови Львівської облдержадміністрації. І хоч нинішній Президент обрав тоді іншу людину, наразі Кіт в його блоці, а тому можна легко припустити що навіть після виборів цей політик ще заявить про себе.

Джерело: Чесно

Автор: Кай Кіт