садовий вкради собі сам

У статті 14 Конституції України вказано, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Проте, складається враження, що держава не поспішає охороняти національне багатство, а лише займається тим, аби якомога більше заробити на «деребані» українських земель.

Не дивина, що окрім державних органів, левова частка незаконних земельних оборудок здійснюється на місцях.

 Для кожного з нас клаптик власної землі – це певна гарантія на майбутнє, оскільки на землі ми будуємо будинки, використовуємо для садівництва, городництва…

Проте, яка б не була земля, як правило, часто знаходяться люди, які всіляким правдами та не правдами захочуть її відібрати.

Не винятком є і славнозвісний Львів, де мер Садовий та його команда з гаслом «вкради сам», не покладаючи зусиль, працюють над різного роду махінаціями, аби якнайбільше заробити на земельному «дерибані».

До команди інформаційного агентства «Корупція Інфо» звернулись мешканці двох житлових будинків, що знаходяться у м. Львові по вул. Бортнянського, 40 та 42 та розповіли, що Львівська міська рада на чолі із мером незаконним шляхом, без жодних підстав, хоче вкрасти їхню землю за допомогою підроблених документів. Даною землею мешканці користуються уже більше шістдесяти років.

image(1) image(2) image(3) image(4) image

В ході проведення журналістського розслідування вдалось з’ясувати, що на сесію Львівської міської ради неодноразово виносилось питання про продаж земельної ділянки, площею 0,0870 га по вул. Генерала М. Юнаківа, 13,  для будівництва багатоповерхового житлового будинку.

Проте, земельна ділянка, яку міська рада планує продати на аукціоні під будівництво багатоповерхівки, з незрозумілих причин, складається з частини землі (саду), який належить до будинку 40 і частини землі, яка належить до будинку №42 по вул. Бортнянського у м. Львові.

Як відомо, рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради депутатів трудящих №971 від 22.07.1953 р. за будинком №42 по вул. Бортнянського закріплено земельну ділянку в розмірі 1014,80 кв.м. Дана земельна ділянка надана мешканцям будинку у користування. Загальна земельна площа по фактичному користуванню становить 1014,80 кв.м., що включає в себе територію, відведену під подвір’я та сад.

 

Рішення 1954 рПлан ділянки

30.06.2015 р. працівниками Львівського комунального підприємства «Граніт» проведено обстеження прибудинкової території по вул. Бортнянського, 42, за результатом якого складено акт про те, що земельна ділянка, загальною площею 0,0870 га (яку міська влада має намір продати) належить мешканцям вищезазначеного житлового будинку.

Більше того, даним актом встановлено, що по вул. Генерала М. Юнаківа, 13 не існує такої адреси, а також не існує об’єкта, якому можна було присвоїти адресу за №13.

Акт обстажин

18.09.2009 р. спеціалістом Львівського міського відділу центру державного земельного кадастру в присутності районного інженера землевпорядника складено акт про встановлення та узгодження зовнішніх меж землекористування мешканцями житлового будинку №40 по вул. Бортнянського. Земельна ділянка по фактичному користуванню мешканців становить 0,1422 га, що включає територію фруктового саду. Аналогічна площа земельної ділянки, яка надана в користування мешканцям житлового будинку №40 по вул. Бортнянського, зазначена і в кадастровому плані земельної ділянки та схемі розмежування землекористувань.

План земельної ділянки План земельної ділянки.jpg 1 Кадастровий планзд

В ході проведення журналістського розслідування встановлено, що 14.07.2011 р. Львівська міська рада прийняла ухвалу №699, якою затвердила перелік земельних ділянок, призначених для продажу. До даного переліку включено земельну ділянку на вул. Генерала М.Юаківа, 13, площею 0,1000 га.

Ухвала 699

19.03.2013 р. Львівська міська рада прийняла ухвалу, якою затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,870 га на вул. Генерала М. Юнаківа, 13. Дана земельна ділянка визначена для продажу на земельних торгах для будівництва багатоповерхового житлового будинку.

Ухвала 2234

Як відомо, ці ухвали особисто підписав Садовий Андрій Іванович, який, однак, зобов’язаний був пересвідчитись у їх законності. А у разі невідповідності вимогам закону, як свідчить практика, ветувати такі ухвали. Однак цього зроблено не було.

Також досить цікавим залишається те, що на торги виставляють земельну ділянку, яка перебуває в користуванні мешканців будинку №40 та 42, що по вул. Бортнянського.

Жодних документів, що свідчить про позбавлення права користування мешканців житлових будинків Львівська міська рада не приймала, а просто вирішила незаконним шляхом за допомогою зловживання владою та підробленими документами вкрасти у людей їх землю.

Більше того, земельній ділянці по вул. Генерала М. Юнаківа, 13, з невідомих причин та без належних підстав незаконно присвоєно адресу.

Відповідно до п.3 Положення про порядок присвоєння поштових адрес на об’єкти нерухомого майна, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради №1380 від 26.12.2008 р. присвоєння адрес на об’єкти нерухомого майна здійснюється на підставі розпорядження голови районної адміністрації, згідно з висновком районної міжвідомчої комісії.

Зі змісту даного положення слідує, що адреса присвоюється на об’єкти нерухомого майна (житлові та нежитлові приміщення), а не на окрему земельну ділянку.

Команда інформаційного агентства «Корупція Інфо», звернулась із відповідним запитом до Залізничної районної адміністрації та у відповідь отримала лист, де чітко вказано, що головою Залізничної адміністрації не приймалось розпорядження про присвоєння адреси №13 по вул. Генерала М. Юнаківа у м. Львові.

В адміністрації немає жодних документів, що вказують на об’єкт нерухомого майна, якому присвоєна адреса.

лист адміністрація

Можна прийти до висновку, що Львівська мерія підробила документи та хоче продати землю за неіснуючою адресою. Більше того, земля, яку мерія вкрала та має намір продати, належить мешканцям будинків №40 та №42 по вул. Бортнянського.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні.

Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Оскільки ухвалою Львівської міської ради №2234 від 19.03.2013 р., затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Генерала М. Юнаківа, 13 для будівництва та обслуговування багатоповерхового житлового будинку, відтак в даному випадку необхідно було провести громадські слухання перед зміною та затвердженням відповідної містобудівної документації та подальшого затвердження проекту землеустрою.

Команда інформаційного агентства «Корупція Інфо», звернулась із відповідним запитом до Львівської міської ради та у відповідь отримала лист, де вказано, що громадські слухання щодо продажу земельної ділянки по вул. Генерала М. Юнаківа, 13 та забудову цієї ділянки багатоповерховим житловим будинком не проводились.

лист міська рада

Згідно ст.19 Конституції України органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проте, дії посадових осіб Львівської міської ради на чолі з Садовим Андрієм Івановичем не відповідають приписам основного закону, а навпаки дають підстави вважати про його порушення, зокрема про вчинення останніми злочинів, таких як зловживання владою або службовим становищем (ст.364 Кримінального кодексу України) та службове підроблення (ст.366 Кримінального кодексу України).

Мешканці житлових будинків №40 та №42 по вул. Борнянського вкрай обурені діяльністю Львівської міської ради та готові відстоювати свої права у суді, як відомо вони уже подали відповідні заяви до служителів Феміди.

На даний час вони відправили відповідні звернення у різноманітні державні інституції, а також звернулись у правоохоронні органи, від яких очікують адекватної реакції на численні правопорушення з боку очільників міста.

1(1) 2(1) 3(1) (1) 4(1)

1 2 3 4

Обурені мешканці житлових будинків залюбки поспілкуються з депутатами міської ради, які підтримали незаконні ухвали та продовжують займатись земельним «дерибаном».

Ось так працює теперішня Львівська міська рада, забираючи та привласнюючи собі все, що належить мешканцям славнозвісного міста Лева.

Проте незабаром вибори і львів’ян, знову і знову будуть «годувати» захмарними обіцянками, які ніхто не збирається виконувати.

Інформаційне агентство «Корупція Інфо» пильно стежитиме за розвитком подій у цій непростій ситуації, про що буде інформувати своїх читачів.

Також команда інформаційного агентства «Корупція Інфо» готова надати правову та інформаційну підтримку усім, чиї права порушені внаслідок протиправних дій з боку органів державної влади та місцевого самоврядування.