Таке переконання висловив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль на полях Ради регіонального розвитку.

"Угорщина не може прийняти таку кількість людей. Вона все робить, щоб ці люди залишилися на території Закарпаття, допомагає їм", – сказав Москаль.

Він не бачить проблеми у подвійному громадянстві українців.

"Ми йдемо в Європу. Девіз: "Європа – без кордонів". Тоді що дає подвійне громадянство? На паспорті члена Європейського Союзу не написана спочатку країна, а написано "Європейський Союз". Ми хочемо в ЄС? Хочемо", – сказав Москаль.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Крім того, він додав, що Будапешт переніс видачу своїх паспортів жителям Закарпаття із Берегового до сусіднього угорського міста Кішварда на сході Угорщини. 

"Нічого не змінилося. Ну, перенесли видачу паспортів до сусіднього угорського міста Кішварда. Люди сіли до електрички, яка йде 7 хвилин, і вони вже у Кішварді та там приймають громадянство", – заявив він.

Геннадій Москаль додав, що на економіку Закарпаття це жодним чином не впливає.

Відзначимо, що відносини України та Угорщини погіршилися після прийняття українським парламентом закону про освіту 2017-го. Угорщина блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО, заявляючи про нібито порушення прав угорців в Україні через положення закону про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в українських навчальних закладах є державна мова. 

Зокрема, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагав від України внести зміни до закону про освіту та відкласти його реалізацію до 2023-го, інакше Будапешт блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні Європейського Союзу та НАТО.

Крім того, у вересні в інтернеті з'явилося відео, на якому українцям надають угорське громадянство з проханням не повідомляти про це владі. Люди на відео на тлі угорського прапора зачитували текст присяги громадянина Угорщини.

25 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна та Угорщина 28 листопада проведуть у Києві комплексні консульські консультації у зв'язку з видачею угорських паспортів жителям Закарпаття.