У ніч із суботи на неділю на Луганщині тривали бойові дії в районі Рубіжного та Попасної, вранці йде зачистка центру Рубіжного від російських окупантів.

Про це повідомив голова Луганської ОВА/ОДА Сергій Гайдай.

“Рубіжне та Попасна – це Україна! За ніч ми НЕ втратили ані сантиметра українських міст. У центральний частині Рубіжного проводиться зачистка. Рашисти “л/днр” проводять мобілізацію, до своїх лав примусово забирають, навіть, дідусів. В них завершують ресурси – отже, орки скоро видихнуться”, – йдеться в повідомленні.

За словами Гайдая, доба на Луганщині пройшла вкрай напружено. Окупанти рівняли з землею Рубіжне та Попасну. Загинуло двоє дітей віком приблизно один і п‘ять років та жінка. Ще двоє постраждало, з них одна дитина. ДСНС врятували та евакуювали семеро людей, які потрапили під обстріли. Обстріли території Луганської області тривають. Водночас трьома гуманітарними коридорами з Луганщини евакуйовано 12,5 тисяч людей.

“За два дні спробуємо ще… А поки отримуйте гуманітарку у ваших гумштабах”, – заявив голова ОДА.

Додамо, що протягом дня 20 березня планується здійснити евакуацію та доправити гуманітарні вантажі за сімома маршрутами, повідомила міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук вранці 20 березня. Зокрема, планується вивезення жителів Маріуполя з Бердянська, до Запоріжжя. Також до Бердянська доправлять маріупольців з міста Мангуш.

«Автобуси для маріупольців будуть чекати на площі перед міських спорткомплексом в Бердянську з 9:30. Відправлення до Запоріжжя планується об 11. У Бердянську продовжують дозаправляти авто маріупольців, які рухаються по маршруту до Запоріжжя. Адреси для дозаправки: вулиця Кабельщиків, 132-а, та Мелітопольське шосе 87-б», – розповіла Верещук.

У Київській області плануються такі маршрути:

  • з села Бобрик до Броварів, місце зборів – будинок культури на вулиці Шевченка, 2
  • з села Тарасівка до Броварів, місце зборів – на вулиці 9 січня, 6
  • з Бородянки до Білої Церкви, вулиця Центральна, 331

На Харківщині міністерка анонсувала доправлення гуманітарних вантажів із Харкова до Вовчанська, селищ Рогань та Нова Рогань.

«В ці населені пункти планується доставка гуманітарних вантажів, продуктів та медикаментів», – сказала вона.

Верещук пообіцяла розповісти про результати роботи гуманітарних коридорів увечері. За даними Офісу президента, 19 березня гуманітарними коридорами евакуювали 6 623 людини.