Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» пояснило, чому деякі кияни отримали рахунки за опалення на десятки тисяч гривень.

«Після отримання платіжок за опалення в грудні в соцмережах з’явилося кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями. У той же час середньозважена вартість опалення 1 кв.м. в будинках з лічильниками становила 32,74 грн. при незмінному тарифі », – відзначили в «Київтеплоенерго».

У «Київтеплоенерго» відзначили, що аномальні рахунки стосувалися тільки жителів новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, а частина – ні.

Власники квартир з індивідуальними лічильниками платять за спожите тепло відповідно до показань лічильників і додатково розрахунковий обсяг за опалення місць загального користування (МОП).

Ті мешканці, які не мають індивідуальних лічильників, платять за іншою методикою. Вона передбачає нарахування на основі різниці між показаннями загальнобудинкового приладу, витрат на опалення МОП і сумарних показань всіх індивідуальних лічильників пропорційно опалювальній площі квартири. І саме тому час від часу з’являються платежкі- «аномалії».

Так, наприклад, в будинку № 31 на вулиці Ахматової рівень оснащення індивідуальними лічильниками становить майже 90%. Тому різниця між показаннями загальнобудинкового лічильника і сумарними показами всіх індивідуальних налічується квартирам без лічильників. Тому одна з квартир без лічильника, з опалювальною площею 98,6 кв.м, отримала платіжку розміром 12 тис. грн, а на Драгоманова, 31Б, квартира з опалювальною площею 102 кв.м – майже 11 тис. грн. Власне, в цьому випадку страждає весь будинок, тому що ця квартира – системний боржник.

Поки ця колізія не врегульована законодавчо, найнадійніший спосіб уникнути подібної ситуації для жителів будинків, де у сусідів встановлені індивідуальні лічильники – теж встановити індивідуальний лічильник.

Також в «Київтеплоенерго» відзначили, що підвищені платіжки можуть формуватися в разі, якщо клієнт системно не передавав свідчення своїх лічильників.

Якщо не передавати показання квартирних лічильників опалення, в платіжках будуть перші два місяці відображатися дані про повне загальне середнє споживання, а починаючи з третього місяця – за даними будинкового лічильника. На етапі перевірки або контрольного зняття показань може виявитися, що фактично спожиті квартирою обсяги тепла набагато більші, ніж нараховані за весь час ненадання свідчень.

В одному з будинків на вулиці Кудряшова власник квартири з опалювальною площею 140 кв.м більше року не передавав свідчення індивідуального лічильника тепла. Тому оплата нараховувалась за показаннями загальнобудинкового лічильника. В результаті платіжка за тепло в грудні склала 17 тис. Грн (з урахуванням обсягів фактично зафіксованих лічильником за останній рік).

А тим часом, в Україні не припиняються акції протесту проти зростання тарифів на послуги житлово-комунального господарства.

Сьогодні біля стін Миколаївської міської ради проходить акція проти високих тарифів за комунальні послуги, інформує видання НикВести.

У руках в учасників протесту були плакати «МВФ – зашморг на шиї народу», «Шмигаль, забирайся геть!», «Слуги, якому народу ви служите», «Ні тарифному геноциду».

Більш того, мітинг проти підвищення тарифів відбувся також в Кременчуці Полтавської області, пише Telegram-канал Протест. Відомо, що 26 січня перед сесією Кременчуцької міської ради люди також збираються на мітинг і вимагатимуть від депутатів підтримати вимоги суспільства.

А в Рівненській області на акцію протесту вийшли жителі Острога. Люди прийшли до міської ради і висловили невдоволення підвищенням тарифів, повідомляє Rivne.media. Протестувальників непокоїть підвищення тарифів на газ і скасування пільгового тарифу на електропостачання в 30-кілометровій зоні АЕС. До учасників протесту вийшов мер Юрій Ягодка. Він пояснив, що депутати міськради намагаються вплинути на ситуацію в межах своїх повноважень.