Апеляційний суд міста Києва залишив під вартою екс-главу Партії регіонів Олександра Єфремова, передає Корупція.Інфо

Колегія суддів залишила без змін постанову суду першої інстанції, якою екс-політику було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці.

В апеляційній скарзі захист екс-глави Партії регіонів Олександра Єфремова просив скасувати рішення суду першої інстанції і наполягав на тому, що підозри, пред'явлені Єфремову, є безпідставними.

Також, за словами адвокатів, затримання Єфремова було незаконним, оскільки він вже пройшов прикордонний контроль і фактично був вже не в Україні.

На думку адвоката Євгена Солодка, затримання Єфремова було здійснене неуповноваженою особою, а саме співробітником ГПУ.

Так, затримати Єфремова могли тільки детективи НАБУ або САП, вважає правозахисник.

Більше того, сторона захисту Єфремова стверджує, що в матеріалах справи є посилання на безліч кримінальних проваджень, які не були об'єднані з провадженням, за яким затриманий Єфремов. При цьому, за клопотанням сторони захисту до матеріалів справи були приєднані документи про закриття попереднього кримінального провадження щодо Єфремова за підозрою в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Тоді Печерський районний суд не знайшов складу злочину в діях екс-політика.

Також захист екс-регіонала заявляє, що у суду першої інстанції, Печерського, не було права розглядати цю справу, оскільки згідно з підсудністю ним повинен був займатися Подільський райсуд Києва. На думку адвокатів, це також є причиною скасувати рішення про міру запобіжного заходу.

"Абсолютно необґрунтована підозра, абсолютно незаконне затримання, яке проведено уповноваженою особою та розглянуто уповноваженим судом", – заявив Солодко.

У ході засідання захист намагався довести і те, що прокуратура не обґрунтувала побоювання того, що не перебуваючи під арештом, Єфремов може вплинути на свідків або втекти з країни. Сторона звинувачення, в свою чергу, наполягала на тому, що постанова Печерського суду обґрунтована і законна.

"На даному етапі слідством зібрано достатньо доказів, щоб ми могли прийти до висновку, що підозра є обґрунтованою", – сказав прокурор Павло Кожухівський.

На думку прокуратури, обрання підозрюваному більш м'якого запобіжного заходу є неможливим і тому, що на свідків і експертів він вплинути все таки може, як і переховуватися від слідства. На думку сторони звинувачення, матеріальне становище Єфремова, а саме 33 млн франків на зарубіжних рахунках, може дозволити йому довго переховуватися за межами України.

Сам Єфремов заявив журналістам, що у прокуратури немає жодного доказу його провини.

"Прокуратура не надала жодного доказу винності мене в чому-небудь", – заявив він, – "Багато для мене було відкрито на виступі Луценка на прес-конференції, коли він сказав, що мене ненавидить".

Нагадаємо, що сьогодні генеральний прокурор Юрій Луценко в ході прес-конференції заявив, що він ставиться до Єфремова "різко негативно".

"Згідно з доказами, цей чоловік відкрив двері війні в нашій країні", – сказав генпрокурор.

Відповідаючи на це, Єфремов заявив, що він "ніколи не робив нічого для того, щоб те, що відбулося в нашій країні, відбулося" і назвав сьогоднішню заяву Луценка "тиском на суд".

Нагадаємо, що Олександра Єфремова підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ст. 191 ч. 5 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Якщо його провина буде доведена, йому загрожує до 15 років ув'язнення.

1 серпня Печерський районний суд обрав Єфремову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці.