Проблеми друга Порошенка в Молдові наростають, як снігова куля. Мова йде про олігарха і екс-лідера Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка, якому сьогодні суд виписав другий ордер на арешт – пише телеграм канал Клименко тайм.

18 травня Плахотнюку висунули звинувачення в організації організованої злочинної групи, відмиванні грошей в особливо великих розмірах і шахрайстві в особливо великих розмірах. Плахотнюк, за даними прокуратури, причетний до розкрадання $ 1 млрд з банківської системи Молдови.

Плахотнюк покинув Молдову 14 червня 2019 року і відправився в США, після програшу на виборах і спроб розхитати ситуацію в столиці Молдови через цей факт, 13 січня 2020 держсекретар США Майк Помпео в офіційній заяві оголосив, що США вводять санкції проти Плахотнюка і його сім’ї.

До слова, також згадаємо про перший ордер на його арешт, точніше його причини. 11 жовтня 2019 суд видав ордер на його арешт за запитом Антикорупційної прокуратури, після того, як 9 жовтня Плахотнюк не з’явився на допит.

Петро Олексійович, “скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти”.

Варто зазначити, що ще в свій час, Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду звинуватила попереднє українське керівництво на чолі з Петром Порошенком у співпраці з адміністрацією олігарха Влада Плахотнюка щодо забезпечення контрабанди і “корупційних схем”, які “сприяли виживанню” сепаратистської влади Придністров’я.

Про це повідомляла “Європейська правда”

“Тепер ми очікуємо, що київська влада сприятиме ліквідації цих схем”, – сказала вона.

Санду сказала, що хоче працювати з Україною щодо Придністров’я.

Санду критично ставиться до РФ і чітко усвідомлює інтереси Москви в регіоні, хоча “важко сказати, які реальні плани” Росії.

“Ми не маємо ніяких ілюзій, ми знаємо, що Росія хоче зберегти вплив на країни регіону, включаючи Республіку Молдова”, – зазначила вона.

“Росія повинна вивести свої війська і боєприпаси з території Республіки Молдова”, – сказала Санду. “Водночас ми відкриті для пошуку шляхів поліпшення комерційних і економічних відносин між нами”.

Вона висловила думку, що заохочення з боку Кремля вступу соціалістів до коаліції могло бути “тимчасовим завданням”, оскільки альтернатива означала б “поглинання” соціалістів Демпартією.