Молдавський політик Оазу Нантой, якого низка ЗМІ називає правою рукою нового президента цієї країни Майї Санду, вважає, що лідерів Придністров’я слід заарештувати, як тільки вони з’являться на території Молдавії.

Таким чином Нантой прокоментував повідомлення про виліт президента Придністров’я Вадима Красносельського та одного з власників холдингу «Шерифа» Іллі Казмали з кишинівського аеропорту. Як повідомили молдавські ЗМІ, вони вилетіли чартерним рейсом до Москви. Перед вильотом Красносельський та Казмала коротали час в VIP-залі аеропорту.

«Що стосується кваліфікації Вадима Красносельського та інших офіційних осіб з так званої Молдавської Придністровської республіки, то за Конституцією Республіки Молдова, стаття 2, пункт 2, узурпація держави є найбільшим злочином проти народу. Отже, вони державні узурпатори на лівому березі Дністра, злочинці. І якщо державні структури, що відповідають за проходження через аеропорт, це допускають, значить, тут у нас є співучасники в узурпації суверенітету. З того моменту, як Красносельський зробив перший крок на підконтрольній владі Кишинева території, він повинен був бути затриманий і притягнутий до відповідальності за узурпацію влади в державі », – цитує Нантоя видання Point.md.

Раніше в ефірі радіостанції «Europa Liberă» депутат парламенту Оазу Нантой заявив, що Майя Санду не визнає м’яких методів по відношенню до Придністров’я.

До слова, Новообраний президент Республіки Молдова Майя Санду заявила про підготовку свого першого офіційного візиту в Україну. Перша в історії країни президент-жінка має намір відвідати Київ з метою відновлення співпраці між Україною і Молдовою.

Які загальні теми для насущного обговорення є у Києва і Кишинева, і чого очікувати від перезавантаження двосторонніх українсько-молдовських відносин, – розбираються Vesti.ua.

Анонсуючи свій візит в Україну, який відбудеться вже в січні 2021 року президент Санду заявила про необхідність відновлення співпраці між Україною і Молдовою, яка була заблокована протягом чотирьох років.

“Ми підкреслили необхідність співпраці в галузі європейської інтеграції, зміцнення безпеки в регіоні, в тому числі шляхом мирного врегулювання конфлікту, забезпечення безпеки в регіоні і просування торгівлі. Ми підтвердили нашу взаємну підтримку територіальної цілісності і суверенітету наших держав”, – зазначила Санду.

Чотирирічний “дипломатичний локдаун” про який згадала Санду, описує період президентства її попередника, соціаліста Ігоря Додона. Офіційний Київ за президентства і Петра Порошенка, і Володимира Зеленського де-факто не мав взагалі ніяких персональних контактів з колишнім главою Молдови. Втім, на рівні урядів зберігався досить інтенсивний рівень взаємодії.

З 2016 Додон фактично став в Україні персоною нон грата, після свого висловлювання з питання Криму. “Де-факто Крим – це Росія, але юридично це не визнав Захід”, – заявив Додон, після чого Порошенко протягом 2,5 років безапеляційно відмовлявся зустрічатися зі своїм молдавським колегою. Не поспішив на зустріч з Додоном і Зеленський, хоча молдавський президент публічно заявляв про бажання зустрітися з новим українським лідером і перезавантажити відносини.

Майя Санду – це повна протилежність Ігоря Додона. Це дає можливість припускати, що за президентства Санду Київ і Кишинів легко знайдуть спільну мову.