В Азовському морі прикордонники та армійці разом протистояли нападу ворожих кораблів – така легенда навчань, які провели в умовах, ускладнених туманом та поганою видимістю. 

Як передає Державна прикордонна служба України, Українські військовослужбовці з ВМС ЗСУ разом з прикордонниками відпрацьовували маневри з відбиття ймовірного ворожого нападу з моря.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На горизонті у густому тумані прикордонники ледь розпізнають ворожий корабель. За тривогою назустріч йому висуваються катери загону морської охорони і Військово-морських сил.

За легендою, умовний ворог перетнув кордон і має намір вчинити напад на українські судна. Навчання відбуваються в акваторії Азова.

"Це вимагає від особового складу дуже серйозних навиків, пильності. Від маріупольського загону морської охорони в цих навчаннях брав участь корабель морської охорони "Донбас", – пояснив заступник командира Маріупольського загону морської охорони ДПСУ Микола Левицький. 

На вимогу морських захисників залишити територіальні води України умовний порушник не відреагував. Тож у бік супротивника відкривають артилерійський вогонь. З повітря прикриває військова авіація.

"Відпрацьовувалося відбиття атаки кораблів противника на кораблі, що охороняються. Виконувалася стрільба АГС-31 в умовах обмеженої видимості малими броньованими артилерійськими катерами", – коментує командир тактичного угрупування ООС "Маріуполь" Юрій Федаш.

Спільними зусиллями кораблів Морської охорони, катерів ВМС ЗСУ, за підтримки артилерії з берега та авіації судно-порушника зупинили та не допустили висадку диверсійної групи.

Ситуація в акваторії Азовського моря контрольована – запевняє командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.

"За нашими діями спостерігатимуть кораблі ФСБ РФ. Нехай спостерігають і переконаються в нашій спроможності негайно відреагувати на будь-які загрози кораблям. Ми постійно контролюємо ситуацію, як за допомогою радіолокаційних засобів, так і безпосередньо з бортів кораблів", – запевнив Наєв.

Підтримку кораблям з боку суші забезпечують авіація та артилерія, які постійно перебувають у бойовій готовності.