Солдати рф відмовляються виконувати накази Кремля — понад 100 військових не хочуть повертатися на війну.

Про це інформує журналіст Роман Цимбалюк на своїй сторінці у Facebook.

“Особовий склад 200 окремої мотострілецької бригади (в/ч 08275, Печенга) після виконання службово-бойових завдань під час проведення “спеціальної військової операції” на території України більше не бажає брати участь у бойових діях. Понад 100 військовослужбовців бригади відмовилися від подальшої участі в “спеціальній військовій операції”, — написав Цимбалюк.

За його інформацією, російських окупантів відправили з польового табору на території Бєлгородської області додому в Печенгу (Мурманська область). Це вже не перший інцидент російського дезертирства. Напередодні внаслідок героїчних дій ЗСУ на Київщині, повідомлялося про масові втечі російських окупантів до Білорусі.

«Продовжують фіксуватися випадки дезертирства серед особового складу окупаційних військ. Так, в районі населеного пункту Гавронщина Макарівського району Київської області, група російських загарбників заволоділа автомобілями місцевих жителів, переодяглись у награбований цивільний одяг та виїхали у бік кордону з Республікою Білорусь», — йшлося у повідомленні від Генштабу.

Напередодні, глава британської спецслужби “Центр урядового зв’язку” (GCHQ)  Джеремі Флемінг заявив, що Владімір  Путін, “неправильно оцінив опір українського народу, недооцінив силу західної коаліції, недооцінив економічні наслідки системи санкцій, а також  переоцінив здатність своєї армії забезпечити швидку перемогу”.

“Ми бачимо, що російські солдати не мають достатньо зброї та дисципліни, відмовляються виконувати накази, знищують власну зброю і навіть ненавмисно збивають власну авіацію”, – додав голова британської спецслужби.

За його словами, хоча радники Путіна дуже бояться сказати йому правду, “масштаб цих неправильних оцінок повинен бути зрозумілий режиму” Путіна. При цьому Флемінг високо оцінив українську “інформаційну операцію”, яка дуже ефективна в боротьбі з масовою кампанією дезінформації Росії, яка поширює пропаганду війни. Хоча Росія здійснює широкомасштабні кібератаки під час своєї військової операції, на думку Флемінга, цей крок не лежить в основі стандартної російської стратегії війни.