армія

Міністерство оборони України 17 червня затвердила пропозицію ТОВ "Торговий дім Агрінол" на постачання моторної оливи на 12,22 мільйонів гривень.
Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Так, замовлено 300 тонн оливи М-16ИХП-3 по 40 749,96 гривень з ПДВ за тонну.

Єдиним конкурентом, запрошеним міністерством до участі у переговорній процедурі, було ТОВ "Завод технічних масел Аріана". Воно пропонувало оливу на 0,2% дорожче.

Засновниками ТОВ "ТД Агрінол" (Бердянськ, Запорізька область) є Михайло Какушадзе, Ігор Добича, Дмитро Коверний, а також Юрій, Руслан та Микола Пономарьови – племінники народного депутата Олександра Пономарьова (раніше входив до фракції Партії регіонів, нині член групи "Воля народу" Ігоря Єрємєєва).

Саме ТОВ "Торговий дім Агрінол" минулого року опинилось у центрі скандалу з поставку олив для Міністерства оборони.

У квітні 2014 року Міноборони провело тендер на постачання олив на 9 мільйонів гривень. Одним з переможців тендеру став і "ТД Агрінол".

Після того Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо тендеру, за результатами якого прямі збитки від завищення цін склали 3,75 мільйонів гривень.

Прокурори встановили, що "Агрінол" разом з ТОВ "Торговий дім "ЛТС", ТОВ "Юкойл" та ТОВ "Авіа Оіл" влаштували змову, яка дозволила їм завищити ціни на відкритих торгах.

У зв’язку з тією закупівлею Генпрокуратура провела обшуки у помешканнях членів комітету з конкурсних торгів Міноборони, а також "в одного із заступників міністра оборони", яким за даними "Дзеркала тижня" був Олександр Ліщинський.

Стосовно вказаних фірм Генпрокуратура доручала Держфінінспекції провести перевірку їх пов’язаності і передати матеріали Головній військовій прокуратурі. Однак більше не було жодних згадок про те, що ці фірми якось переслідуються.

Наприкінці травня 2015 року у Реєстрі судових рішень з’явилась перша ухвала по цій справі, що розглядається у Солом’янському райсуді Києва.

Виявилось, що обвинувальний акт був внесений військовим прокурором ще у лютому 2015 року. Прізвище обвинуваченого не повідомляється, відомо що він є уродженцем Черкас, тоді як замміністра оборони Ліщинський народився у м. Гатчина Ленінградської області.

Джерело: Корупція.Інфо