Турецька влада заявила про початок військової операції в Сирії проти військ президента цієї країни Башара Асада, яка отримала назву “Весняний щит”.

Як розповів міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, вона проходить досить успішно, а стартувала ще 27 лютого – після авіанальотів, у результаті яких загинули турецькі солдати. Про це повідомляє DW.

Водночас глава турецького військового відомства підкреслив, що його країна не прагне до конфронтації з Росією, яка підтримує режим у Дамаску.

“Наша єдина мета – зупинити масові вбивства, радикалізацію, міграцію”, – пояснив Акар.

За його словами, Туреччина очікує, що Росія використовує свій вплив на Асада для припинення атак сирійських урядових військ.

Зазначимо, Президент Туреччини Ердоган попереджав раніше Путіна, щоб той не втручався.

Туреччина на засіданні Радбезу ООН висловила свою позицію: війни не хоче, але в разі виникнення загрози своїй безпеці без коливань застосує силу.

У ніч на 29 лютого в Раді Безпеки ООН відбулося засідання, присвячене ескалації конфлікту в Сирії, зокрема загибелі турецьких військових у провінції Ідліб. Трансляцію зустрічі вели на офіційному сайті Організації Об’єднаних Націй.

“Останнім часом я неодноразово попереджав, що є ризик серйозної ескалації військових дій на північному заході Сирії. Я побоююся, що у зв’язку з подіями, які сталися впродовж 24 години, ми підійшли до цієї небезпечної межі”, – заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш, відкриваючи засідання Радбезу.

На його думку, настав “один із найтривожніших моментів” за весь період війни в Сирії.

За твердженням Небензі, у координатах, які Анкара передала Москві, щоб уникнути зіткнень турецьких та російських військових, не було вказано районів, у яких “врешті загинули турецькі солдати”.

“Щойно стало зрозуміло, що сталося, російська сторона вжила вичерпних заходів для припинення бойових дій і гарантування безпечної евакуації загиблих і поранених”, – заявив він.

“Під приціл потрапила навіть військова машина швидкої допомоги, яка перебувала там для вивезення поранених військових із зони”, – цитує агентство постпреда.

Турецький посол в ООН Ферідун Синірліоглу відкинув доводи Небензі, заявивши, що дані з радарів вказують на спільну атаку сирійської та російської авіацій. “Ми попередньо письмово домовилися з російськими силами про місцеперебування нашого конвою, але авіаудари тривали, незважаючи на наші попередження відразу після першої атаки”, – сказав він.

Турецький дипломат також підкреслив, що у вказаному районі перебували тільки турецькі військові, і це свідчить, що їх атакували навмисно. Синірліоглу додав, що Туреччина не хоче війни, але не боїться застосовувати силу у разі загрози безпеці.

Також варто зазначити, що сьогодні відбулась зустріч Єрмака із Козаком. Телеграм канали повідомляють що зустріч на фоні конфлікту на СХОДІ, відбулась доволі напруженою, проте вдалось домовитись про обмін полоненими. Як повідомляють зустріч пройшла на підвищених тонах, і певні моменти ролютили президента Зеленського, який цього не чекав, після доповіді Єрмака.