Окупанти вже “готуються” до того, що ЗСУ скоро отримають комплекси HIMARS М142 та M270 MLRS, передає Телеграм-канал “Оперативний ЗСУ”.

Із власних джерел виданню Defense Express стало відомо, що командування 27 окремої мотострілецької бригади із складу 1-ої танкової армії Західного військового округу РФ таки вирішило накивати п’ятами та перенести свій командний пункт подалі від зони дії артилерії ЗС України.

Якщо до цього моменту окупанти з 27-ої омсбр тримали свій КП в 3 км від держкордону з Україною (Устинка в Бєлгородскій області), то тепер – переносять на 22 км від держкордону з Україною (Шагаровка в Бєлгородскій області).

На думку експертів, це пов’язано зі збільшенням повідомлень у іноземних ЗМІ про те, що рішення передати Україні далекобійні ракетні системи M142 HIMARS та/або M270 MLRS вже прийнято. Навряд чи передислокація врятує окупанта від «вогневого шторму» нового озброєння, прицільна дальність стрільби якого складає від 2 до 300 км.

Варто зазначити, що уряд США ухвалив попереднє рішення про постачання до України сучасних пускових установок М270 MLRS та М142 Himars, які можна використовувати як реактивні системи залпового вогню, так як і оперативно-тактичні ракетні комплекси.

Про це повідомили американські високопосадовці на умовах анонімності в коментарі Wall Street Journal

Адміністрація президента США Джо Байдена може оголосити вже наступного тижня рішення про постачання Україні обидвох типів пускових установок. Ці установки мають більшу дальність, ніж будь-який з інших РСЗВ, котрі є в наявності в Збройних силах України.

М270 MLRS рухаються на гусеничному ходу, тоді як М142 Himars є трохи більш мобільними, бо використовують колісне шасі.

За словами одного з посадовців, ці системи опиняться на території України за кілька тижнів. Ще щонайменше один тиждень знадобиться для тренування українських офіцерів, які потім будуть навчати решту українських артилеристів на місці.

Українське військове командування впродовж кількох тижнів переконувало американських партнерів погодити надання цих установок. Однак в уряді США низка посадовців були занепокоєні передавти такі пускові установки разом з ракетами, які мають дальністю майже 300 кілометрів (ATACMS). Американські чиновники побоювались, що ЗСУ можуть почати вести вогонь по критичній інфраструктурі на території Росії, а також на окупованих територіях перед вторгненням до 2022 року (Крим та ОРДЛО).

За даними джерел Politico, адміністрація Байдена розглядає надання таких установок лише з такими боєприпасами, що дозволяють використовувати їх як реактивні системи залпового вогню, а не оперативно-тактичні ракетні комплекси. Дальність цих боєприпасів – від 30 до 70 кілометрів.

Ці установки дасть змогу українським захисникам вести вогонь по оперативному тилу російських підрозділів та вести боротьбу з підкріпленнями другого ешелону. Крім того, це підвищить ефективність контрбатарейної боротьби ЗСУ при артилерійському протистоянні на Донбасі.

Український високопосадовець на умовах анонімності сказав WSJ, що ситуація на Донбасі може стати катастрофічною в найближчі тижні, якщо поставки важкого озброєння не прискорити. В української армії вичерпуються боєприпаси для радянських пускових установок “Смерч” та “Ураган”, а близько сотні американських гаубиць М777 калібру 155 мм недостатньо, щоби перевершити вогневий потенціал російських військ зосередних вздовж лінії фронту на Донеччині й Луганщині.