У Генштабі повідомляють, що російські військові, перебуваючи на території Білорусі, продають паливо і провізію або обмінюють їх на спиртне.

 По маршрутах руху російських військових колон по території Республіки Білорусь відзначаються непоодинокі факти продажу військовослужбовцями палива та провізії або їх обміну на спиртні напої, – повідомили у Штабі.

Окрім цього  українські військові зазначають, що морально-психологічний стан військ противника залишається низьким.

Варто зазначити, що російські солдати залишились без харчів, техніки, набоїв й іншого забезпечення. Щоб окупанти втримали позиції, їхнє керівництво 12 березня “дозволило” їм мародерство, яке назвали “самозабезпеченням”.

У зв’язку з невдалою спробою провести блискучий наступ, окупанти вимушені змінити тактику. Через значні логістичні проблеми та розтягнутість комунікацій вони не здатні належним чином забезпечити свої підрозділи пальним, харчами, технікою, набоями та провести ротацію, – йдеться у повідомленні розвідки.

Також відомо, що тепер підрозділи путінських військ на невизначений час залишилися відрізаними від постачання та отримали вказівку перейти на “самозабезпечення” до наступних розпоряджень. Тобто закликали відбирати все необхідне у місцевого населення та грабувати склади, магазини, аптеки.

Зокрема мародерство супроводжується численними випадками важких злочинів проти мирного населення: вбивства, катування, зґвалтування, в тому числі – неповнолітніх.

Зараз, вже двічі програвши, Москва перейшла до плану «В». Це сталось приблизно тиждень тому. Міста, такі як Харків, Маріуполь і Чернігів, обстрілюють з великої відстані, руйнуючи повністю інфраструктуру. Але оригінальний план «В» теж зазнав невдачі. Українська армія не здалася. Вона продовжила влаштовувати засідки проти логістичних конвоїв, що призвело до нестачі солдатів й втрати необхідного забезпечення. Російська армія занадто повільна, виснажена й безуспішна. Вона не досягла своїх цілей. Натомість Росія відчайдушно намагається «захопити Маріуполь, щоб видати це за перемогу». Битва за місто досі триває.

Вочевидь, вони переоцінили свої можливості захопити Київ. Правду кажучи, вони переоцінили свою здатність окупувати будь-який густонаселений центр. Ніхто не був готовий до українського спротиву, – йдеться в аналізі Пентагону.