За словами військового експерта Дмитра Снєгірьова, до кінця літа “основним військовим театром” буде донецький напрямок.

За останні кілька місяців припинили існування три найбільш боєздатні підрозділи російської армії, але РФ продовжує робити гучні заяви про свої плани в Україні, тому до кінця літа “основним військовим театром” буде донецький напрямок.

Про це в ефірі “Єдиного марафону” розповів військовий експерт Дмитро Снєгірьов.

“Це спроба вийти на лінію зміцнень ЗСУ у напрямку Слов’янська та Краматорська”, – зазначив він.

Снєгірьов розповів, як впливає знищення військових об’єктів ворога за допомогою систем HIMARS на загальний перебіг бойових дій в Україні.

Військовий експерт повідомив, що лише за останній тиждень Збройні сили України відпрацювали близько 30 таких об’єктів окупантів, що сповільнило їхні наступальні дії.

За словами експерта, завдяки таким точковим ударам відбулося гальмування наступальних дій російської армії на Сході та Півдні.

“А на херсонському та харківському напрямку можна говорити, що окупаційні війська перейшли до пасивної оборони, стримують наступи Збройних сил України. Тому слід говорити, що з отриманням зброї від партнерів, які вже надійшли до ЗСУ, слід очікувати зміни військового протистояння. Тобто контрнаступу українських військових за кількома напрямками вже до кінця літа”, – уточнив Дмитро Снєгірьов.

Дмитро Снєгірьов також зазначив: “Ми можемо говорити про те, що з отриманням сучасних систем РСЗВ, які вже передані ЗСУ, до кінця літа слід очікувати зміни у військовому протистоянні, тобто контрнаступу Збройних сил України одразу за декількома напрямками”.

На питання про ймовірність нападу окупантів на Харків військовий експерт впевнено заявив, що якщо це і входить до їхніх планів, то вони не мають ні сил, ні коштів для реалізації. Єдине, що має місце – обстріл окремих кварталів Харкова з артилерії.

Однак, Роман Костенко вважає, що війна не закінчиться до кінця року, якщо ВСУ продовжать воювати з тими силами та засобами, що зараз.

Полковник СБУ, “кіборг” та нардеп, який обороняє Україну на Півдні, Роман Костенко дав інтерв’ю Дмитру Гордону, в якому відповів на важливі питання щодо російсько-української війни.

Журналіст поцікавився у співрозмовника, скільки ще триватиме це криваве протистояння, отримавши не надто оптимістичну відповідь.

“Якби нам дали більше гаубиць, “Хаймарсів” та далекобійних ракет, то це відразу б змінило весь хід бойових дій. Війна б йшла по-іншому, – сказав Костенко. – Ми могли б нав’язувати свої дії. Але якщо так, як зараз , то це надовго. Я не можу сказати наскільки, але точно не до кінця року. Ми не закінчимо до кінця року з тими силами та засобами, які ми маємо зараз”.

Також полковник зазначив, що найкращий варіант для України – це вихід на кордони до 24 лютого, після чого можна розпочинати переговори та пропонувати Росії добровільно вивести війська.

Під час бесіди полковник СБУ підкреслив, що з тим озброєнням, яке ми маємо зараз, українська армія може і повинна брати ініціативу до своїх рук на деяких ділянках фронту, адже на сьогоднішній день ми бачимо лише повну ініціативу РФ.

На думку Костенка, росіяни мають перевагу в силах і коштах і намагаються нас продавити.

“Нам потрібно контратакувати, нав’язувати свої дії для того, щоб вони мали якось реагувати на них, наприклад, знімати і перекидати деякі сили на Північ або на Південь. Нам потрібно ініціативно знаходити місця і задавати темп бойових дій, бо якщо просто стати в глуху оборону та перетягувати канат, ми так довго не протримаємося. Нам потрібна зброя та зміна тактики бойових дій”, – висловив свою думку нардеп України.