Російська армія боїться ударів високоточної зброї ЗСУ не тільки по своїх позиціях на тимчасово окупованих територіях України, але й безпосередньо території РФ.

Російське командування вирішило дещо посунути “назад” польовий табір двох підрозділів 6-х армії західного військового округу, який дислокується у Бєлгородській області, про це довідались журналісти  Defense Express з декількох незалежних власних джерел.

Так, окупанти перемістили свій табір з селища Комсомольский, що орієнтовно розташоване у 22-23 км від кордону з Україною, до селища Хохлово (50-51 км від України).

Фактично, ворог таким чином хоче розташувати свої війська якомога далі від високоточної української зброї. Разом з тим, щоб цей табір опинився поза зоною ракетних систем HIMARS, РФ має “відсунути” його ще щонайменше на 30-40 км.

Загалом цей факт вкотре підтверджує, що лише сама наявність ракетних систем HIMARS у ЗСУ додає головного болю окупантам.

До слова, Збройні Сили України продовжують мужньо оберігати Батьківщину.

Як розповів Генштаб у своєму свіжому зведенні, з метою покращення тактичного становища ворог вів наступальний бій у районі Верхнокам’янське. Вже традиційно зазнав втрат і пішов.

На Бахмутському напрямку ворог обстрілював військову та цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Бахмут, Часів Яр, Соледар, Зайцеве, Яковлівка, Білогорівка та Бахмутське. Використана авіація поблизу Бахмута, Яковлівки та Зайцеве.

Ворог продовжує проводити розвідку, не шкодуючи особового складу. В районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут та Яковлівка виявлено та нейтралізовано ворожі розвідувальні групи.

Ворог намагався здійснити штурми поблизу Бахмута, Зайцево, Яковлівки та Вершина, але безуспішно відступив.

На Авдіївському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Авдіївки, Піски, Невельське, Краснохорівки та Курахово. Окупанти завдали авіаудари поблизу Нью-Йорка, Краснохорівки, Мар’їнки та Юр’ївки.

Ворог вів наступальні дії в напрямку Піського, Невельське та Авдіївки, успіху не мав, відступив.

На Сіверському напрямку ворог продовжує утримувати окремі підрозділи військ Західного військового округу в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

На Харківському напрямку ворог наніс вогнепальні збитки зі ствольної та ракетної артилерії вздовж лінії зіткнення. Обстріляли цивільну інфраструктуру в районах Золочів, Прудянка, Дементіївка, Птомник, Руська Лозова, Руські та Черкаські Тишки, Кутузівка, Старий Салтів, Чухуїв та Асіївка.

Наніс авіаудари поблизу Гусарівки та Верхнього Салтів. Активно провели повітряну розвідку БПЛА оперативно-тактичного рівня.

На Слов’янському напрямку ворог обстрілював райони Великої Комишуваха, Вірнопіллі, Сулигівки, Ридного, Дібрівного, Грушувахи, Богородичного, Норцівки та Долина. Авіаудари біля Залимана.

На Краматорському напрямку зафіксовано ворожі обстріли з танків, ствольної та ракетної артилерії поблизу Краматорська, Сіверська, Серебрянки, Григорівки та Спірне. Окупанти завдали авіаудари поблизу Григорівки та Івано-Дар’ївки.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог продовжує обстріли військової та цивільної інфраструктури в районах Новомихайлівка, Костянтинівка, Шевченківська, Орігівська, Мала Токмачка, Новоданилівка, Времівка, Новосілка, Білогір’я , селища Степове та Полтавка. Використовували авіацію для ударів поблизу Новомихайлівки, Пречистівки, Володимирівки, Новосілки. Вело наступальні дії на напрямках Мар’їнки та Шевченка. Українські воїни зустріли окупантів точним вогнем та відштовхнули їх назад.

На Південному Бухському напрямку основні зусилля ворога продовжують зосереджувати на утриманні зайнятих позицій та перешкоджанні наступу наших військ. Ворог активно проводить розвідку БПЛА.

Проводили обстріли зі ствольної, ракетної артилерії та танків вздовж всієї лінії зіткнення. Наніс авіаудари по районам Ольгине, Новогригорівка та Андріївка.

У водах Чорного моря корабельне угруповання ворога продовжує виконувати зазначені завдання. Загроза ракетних ударів по військовим об’єктам та елементам інфраструктури на всій території України

Українські воїни міцно тримають оборону, завдають втрат ворогу та готові до будь-яких змін в оперативному стані