Після виведення українськими військовими усіх мостів через Дніпро на Херсонщині командування окупантів передислоковується поближче до окупованого Криму. Окупанти зокрема їдуть у тимчасово захоплений ними Мелітополь Запорізької області, звідти вони планують вести командування.

Українські партизани наразі збирають інформацію щодо того, хто саме перебирається в Мелітополь, зібрані дані передаватимуть українським спецслужбам. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив мер Мелітополя Іван Федоров.

Він прокоментував зроблену напередодні, 13 серпня, очільником Миколаївської ОВА Віталієм Кімом заяву, що після пошкодження мостів через Дніпро командування окупаційного угруповання на Херсонщині вікає з правого берега.

“Якраз після слів Віталія (Кіма. – Ред.) усі повідомляють, що окупанти передислоковуються до Мелітополя. Тож наші сили супротиву, партизанський рух будуть їх зустрічати. Зараз у нас дійсно є чіткі повідомлення, що хтось з Херсонської області переїжджає до міста Мелітополя, оскільки це найближча точка буде безпосередньо до Криму. І з неї вони хочуть вести якесь командування”, – зазначив Федоров.

Мер Мелітополя також наголосив, що сили спротиву наразі з’ясовують, хто саме з командування путінської армії приїхав у Мелітополь, про отримані дані повідомлять українські спецслужби.

“Тому зараз будемо з’ясовувати інсайдерську інформацію, хто саме буде знаходитися в Мелітополі, щоб повідомляти про це наші спецслужби. Але те, що вони втікають з правого берега Дніпра – це звісно ж гарний знак, на який ми давно чекали”, – зазначив Федоров.

Зараз ЗСУ активно б’ють по мостах на Херсонщині, що фактично відрізає окупантів від забезпечення. Однак навіть попри значні перешкоди загарбники продовжуватимуть боротьбу за правий берег Дніпра.

Про це розповів військовий експерт Костянтин Машовець. За його словами, російські окупанти 3 дні тому завели на правий берег Дніпра на Херсонщині дуже великий конвой з предметами матеріально-технічного забезпечення.

Однак, на мою думку, не зважаючи на це, командування військ противника буде за будь-яку ціну утримувати плацдарм, адже це питання не військове, а військово-політичне.-  стверджує Машовець.

За словами військового експерта, загалом там близько 22-23 батальйонно-тактичних груп. Частину з них окупанти примудрилися вивезти звідти, провівши ротацію. Він зауважив, що зараз на цьому плацдармі з’явились підрозділи східного військового округу завдяки стратегічному перегрупуванню військ противника в південну операційну зону.

Основу цього угрупування становлять 2 найбільш боєздатні армії цього округу – 35 і 5. Водночас підрозділи 35 армії вже з’явилися на плацдармі, помінявши порепані БТРи 49 армії південного військового округу.

Машовець також наголосив, що всі ці підрозділи необхідно забезпечувати матеріально-технічними поставками. Як він зауважив, за умови зруйнованих мостів – це можна робити поромами або іншими плавзасобами, однак це все ускладнення, які займають багато часу.

“Ба більше, якщо, наприклад, оперують такими підрозділами, як посилений батальйон, батальйонно-тактична група, то це дуже незручно, оскільки потрібні такі комунікації, які дозволяють швидко перекидати на плацдарм війська, маневрувати”, – додав Машовець.

Зазначимо, у Херсоні заміновані основні об’єкти критичної інфраструктури – об’єкти електропостачання, водопостачання та газопостачання, повідомила українська розвідка. Російські окупанти це зробили, бо не впевнені в своїх силах і планують тікати, коли ЗСУ підуть у контрнаступ.

Росіяни досі тримають своїх окупантів на правому березі Дніпра біля Херсона.

“Виникає питання. Ви зосередили на правому березі Херсонщини дуже велику групу військ. Цієї групи військ достатньо не тільки для того, щоб оборонятися, а й наступати. Недовго, з горем навпіл і сумнівним успіхом, але явно ви маєте намір наступати. Але якщо ви маєте намір наступати, навіщо в Херсоні займаєтеся тим, що зазвичай роблять при відступі? Тобто, у вас немає впевненості в тому, що ваш наступ матиме сенс? Очевидно – так”, – зазначив військовий експерт Олександр Коваленко.