Російські загарбники знову підступно обстрілювали прикордоння Сумщини близько о 7:35. Прикордонники зафіксували щонайменше 20 вибухів з території Росії. Про це повідомило оперативне командування “Північ”. 

Як повідомляють українські прикордонники, боєприпаси летіли в напрямку Бояро-Лежачів. На щастя, ніхто не постраждав.  Наголосимо, що хоч росіян вигнали із Сумської області ще у квітні, останні кілька тижнів в регіоні немає спокійних днів, окупанти обстрілюють Сумщину регулярно зі своєї території. 

Наприклад, вчора, 28 травня, російські окупанти двічі підло атакували Сумщину з авіації. Вони запускали 9 некерованих ракет, три з яких влучили у два прикордонні населені пункти області. Уламки снарядів потрапили у дитячий садочок, церкву та кілька приватних будинків. Відомо про одну постраждалу: на момент атаки жінка просто перебувала на своєму подвір’ї.

Також о 12:00 росіяни 5 разів обстріляли з мінометів Сумщину. Снаряди летіли в напрямку Середини Буди, Старих Вирків та Зноб-Трубічевської. Обстріли були й протягом ночі. У Путивльській громаді зруйнували сільгосппідприємство. Також обстріляли Зноб-Новгородську й Есманську громади. Близько 30 прильотів зафіксували по околицях Бачівська.

Упродовж останніх тижнів російські загарбники посилили обстріли Сумщини. Одного разу, 16 травня, вони навіть спробували запустити диверсійно-розвідувальну групу. Тоді українські прикордонники відбили атаку. На жаль, під час бою загинув один із захисників – Олександр Поповченко.

Раніше радник голови Офісу Президента Олексій Арестович припускав, що існує загроза повторного наступу на Північ України. Однак це може статися лише за певних умов, і тоді росіянам доведеться залучити до війни білоруську армію. Попри все, Арестович впевнений, що російські окупанти не ризикнуть піти у повторний наступ на Півночі. Вони добре засвоїли урок – з мешканцями Сумщини краще не жартувати.

Вони не повторюють цієї дурості, адже що таке сумчани – вони добре вивчили за попередній період,– пояснив Арестович.

Однак окупанти намагаються бити артилерією, авіацією та ракетами по кордону та інфраструктурі. 25 травня Арестович теж коментував обстріли Сумської та Чернігівської областей. Тоді він зазначав, що є ймовірність нової спроби російського наступу на Півночі.  Арестович вважає, що Україну чекає складний та дуже небезпечний місяць. Ситуація повертається до пулу небезпеки, який існував з половини березня до початку квітня, коли щодня обговорювали, що є загроза від білоруської армії.

Небезпека втягнення білоруських військ у війну. Проте це за певних обставин. Якщо вони переможуть на Сході й захоплять Луганську область й збережуть сили для подальшого наступу, то це буде потужним аргументом для росіян, щоб залучити білорусів, – пояснив Арестович.

Політик припускав, що можуть навіть знову піти на Київ. 

Ймовірність є. Ми не можемо відкидати це з розрахунків, навіть є ймовірність, що підуть знову на Київ. Ситуація складна, – зазначив він.

Він вважає, що росіянам вдалось активізувати свої резерви.

Багато мобілізують з депресивних російських регіонів, а не з розвинутих. Там пропаганда й соціально-економічний фактор впливає. Люди менш критичні до всього, тому військо є і вони наступатимуть, – сказав Арестович.

ЗМІ писали, що агресор стягує війська до кордону Сумщини та Чернігівщини, і хоч ймовірність повторного наступу невелика, але вона все ж таки є. Утім, українські прикордонники готові до такої ситуації. З’явилась інформація, що Білорусь допомагає російським окупантам не лише як база, з якої здійснюють ракетні атаки. Росія отримує від неї зброю. Арестович розповів, що озброєння білоруської армії дуже схоже на російське. Мовиться про радянські й пострадянські зразки.

Росіяни набирають новий особовий склад, а його треба ж чимось озброювати. Мабуть, Лукашенко таки поступився й почав передавати зброю. Такого не початку не було, – додав Арестович.