У Львові колишні «беркутівці» можуть опинитися на вулиці. Згідно із наказом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, бійцям спецбатальйону дали місяць, щоб вони зібрали речі і покинули будівлю, де живуть та служать, адже на їхню базу планують заселити нацгвардійців. Мовляв, у тих згоріло приміщення і вони не мають, де працювати.

«З метою ефективнішого використання державного майна, наказую в місячний термін передати нерухоме майно, розташоване на вулиці Тролейбусній, 16, з балансу головного управління МВС України у Львівській області на баланс Національної гвардії України», – йдеться у наказі міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Тож у колишніх «беркутівців» залишилося менше ніж 30 днів, щоб звільнити базу. Де базуватимуться тепер, бійці спецпідрозділу не знають.

«Тут проживає 300 чоловік особового складу, які несуть службу як на території Львова, так і у зоні АТО. Ми всі живемо тут постійно, куди нас виселять, не знаємо. Тож зараз – ми безпритульні», – обурюється боєць спецбатальйону міліції Микола Старосілець.

Найсумніше, кажуть бійці, прощатися із рідними стінами. Адже власними силами спорудили тут спортзал, обжили кімнати та облагородили подвір‘я. Після вибуху, який стався тут у лютому і забрав життя двох «беркутівців», чоловіки самі доводили все до ладу. Та найбільше хлопці переживають за своїх побратимів, які зараз у зоні АТО – їм повертатися буде нікуди.«Зміна дислокації внікуди поставить хрест на бойовій підготовці спецпідрозділу», – вважає боєць спецбатальйону міліції Іван.

Переходу бази у власність Нацгвардії не схвалюють і громадські активісти. Мовляв, зараз ця територія залишається місцем злочину. Адже винуватців лютневого вибуху досі не покарали.

«Це – місце скоєння злочину: там було підірвано державне майно, загинули 2 людини, вкрали зброю. Це злочин не лише резонансний, він напряму пов‘язаний із тим, що відбувалося у лютому на Майдані. Адже невідомо, хто віддавав такого роду накази», – прокоментував громадський активіст Рустам Курбанов.

Тим часом, у головному управлінні міліції про цю проблему знають. Кажуть, написали зустрічне звернення у міністерство, щоб передачу бази відтермінували. Адже у Львові немає іншого місця, де могли б жити і тренуватися бійці спецбатальйону.

 

Джерело: ZIK‡агрузка...