ава

Міністерство внутрішніх справ планує закупити сотню броньовиків "Варта" для поліцейських спецпідрозділів на суму в півмільярда гривень у компанії, яка ще рік тому виробляла пластикову тару.

Про це пише "Главком", передає Корупція Інфо

Журналіст, який провів розслідування, відзначає, що за цією угодою, анонсованої міністром Арсеном Аваковим, стоїть екс-помічник глави парламентського комітету з оборони Сергія Пашинського – Микола Кузьма. Рік тому цього бізнесмена звільнений з поста міністра охорони здоров'я Олег Мусій зарахував до представників "тендерної мафії" МОЗ. Сам Кузьма сьогодні називає себе "ідеологом" створення нової української бронемашини.

У публікації нагадали, що секретар Ради нацбезпеки Олександр Турчинов і глава МВС Арсен Аваков тиждень тому провели помпезну презентацію бронеавтомобіля "Варта-2", який Міністерство внутрішніх справ планує закуповувати для потреб "Корд" (Корпус оперативно-раптової Дії) і спецпідрозділів Нацгвардії. Аваков пообіцяв взяти на озброєння десять подібних броньовиків, якщо ж випробування будуть успішними – підписати "великої контракт" на постачання сотні автомобілів.

Загальна сума операції з постачальником броньовиків, компанією "Українська бронетехніка", може перевищити 500 млн грн.

"Згідно з державним реєстром юросіб, до минулого літа компанія" Українська бронетехніка "називалася інакше -" Укрглавпак ". Під такою назвою підприємство спеціалізувалося на виробництві тари з пластмаси і оптовій торгівлі", – наголошується в статті.

корд

У червні у "Укрглавпака" помінялося назву і керівник. Під вивіскою "Українська бронетехніка" фірма отримала і новий напрямок діяльності – виробництво, а також торгівлю автомобілями і військовими транспортними засобами. Її нинішній власник (Юрій Стасько) і керівник (Олександр Кузьма) – молоді люди, їм немає і 30-ти. Обидва вже перетиналися в бізнесі як співвласників компанії "Глобалмед", що працювала на ринку фармацевтики. Окремо обидва підприємці встигли спробувати сили і в інших невеликих фірмах, які не мали справу з "оборонкою", – повідомляє журналіст.

Він зазначає, що в презентації броньовика брав участь Микола Кузьма, який припадає родичем Олександру Кузьмі.

"З весни 2015 Микола Кузьма значився в списку помічників на громадських засадах у давнього соратника Авакова, народного депутата Сергія Пашинського, голови парламентського комітету з національної безпеки. У вересні – за три місяці до публічної появи бронеавтомобіля" Варта "- його прізвище зникло з переліку депутатських консультантів ", – відзначає автор розслідування.

Сам Микола Кузьма називає себе "ідеологом створення цієї машини". Наголошується, що раніше в "оборонці" він не працював, а своє ім'я зробив в нульових на ринку фармацевтики і медичної техніки. Також у ЗМІ повідомляли, що два роки тому Микола Кузьма у партнерстві з російським співаком Григорієм Лепсом відкрив у Києві караоке-бар.

"Підтвердити їх тандем можна тільки побічно: Leps Bar розташувався на вул. Л. Толстого, 25. За цією ж адресою зареєстрована компанія його родича Олександра Кузьми – ТОВ" Звісно ", один з напрямків якої – ресторанна діяльність", – йдеться в статті.

Наголошується, що Миколу Кузьму не бентежить відсутність виробничого майданчика в "Української бронетехніки", яка розраховує на півмільярдний замовлення. Він – прихильник проектного менеджменту: хтось креслить проект, інші виготовляють деталі. "Проектні компанії створюють продукт і розміщують збірку на будь-якому виробництві – де вигідно за собівартістю, де по роботі і т. Д. – Так роблять у всьому світі", – говорить він.

На презентації броньовика особливо відзначали його низьку ціну. Економія, яку розхвалювали чиновники, могла бути досягнута за рахунок порівняну дешевизну бази автомобіля. "Судячи з перших фото," Варта "створена з використанням агрегатів МАЗу, та й характеристики, названі Аваковим, також говорять, що під капотом броньовика двигун МАЗовской специфікації", – зазначають фахівці.

За даними неофіційного блога російського Центру аналізу стратегій і технологій, під "МАЗовской специфікацією" мається на увазі двигун виробництва Ярославського моторного заводу "Автодизель" (Росія). На це вказують ідентичні характеристики, названі Аваковим і прописані на сайті російського виробника.

На запитання журналістів, передував чи рішенням про закупівлю "Варти" тендер, прес-секретар МВС Артем Шевченко відповів, що на даний момент міністерство взяло один примірник для випробувань. Контракт поки не підписаний, але попередня домовленість укладена.