im578x383-fb_avakov

З 1 січня 2016 року Міграційна служба починає процес запровадження нових посвідчень особи – пластикових карт з безконтактним електронним носієм, які замінять діючий сьогодні паспорт у вигляді книжки.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає Корупція.Інфо.

"Практично це означає, що з першого робочого дня нового року почнеться тестування системи у масштабах країни, а оформлення посвідчень для громадян стане можливо починаючи з 11 січня 2015 року", – написав він.

За його словами, термін оформлення нового документа буде таким самим, як і старого – 10 робочих днів.

Аваков наголосив, що заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення є справою абсолютно добровільною, законом України передбачений п'ятирічний перехідний період.

"Тобто, всі державні інститути з нового року будуть приймати в якості документа, що посвідчує особу, обидва види документів – і книжки, і картки. Однак активним громадянам, які хочуть користуватися сучасними технологіями і мати доступ до нових видів державного сервісу, варто подумати про отримання "електронного ключа до держпослуг", яким з часом стане новий паспорт", – пояснив міністр.Він додав, що отримати паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм можна у відділенні Державної міграційної служби за місцем проживання в перший раз – і в будь-якому відділенні при наступних зверненнях.

Фотографію попередньо робити не треба – заявника сфотографує співробітник ДМС при оформленні. На новому документі вона буде чорно-біла. При втраті або псуванні карти – алгоритм дій як і при втраті паспорта старого зразка.

"Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології. У разі крадіжки або втрати такого паспорта скористатися їм буде набагато складніше, оскільки зчитування інформації буде здійснюватися єдиною комп'ютерною системою. Процедури надання адміністративних послуг, що передбачають ідентифікацію особи, стануть простішими і швидшими", – пообіцяв Аваков.

За його словами, на чіпі картки можуть бути вказані біометричні дані власника – відбитки пальців і підпис. Але від цієї опції можна відмовитися – в цьому випадку на самій картці буде зроблена спеціальна позначка. Дані про національність, приналежність до якоїсь релігії та місце проживання ID-посвідчення не містить.

"По мірі розвитку державних сервісних послуг електронні карти будуть отримувати до них доступ. У всьому іншому картка буде аналогом звичайного паспорта", – підсумував глава МВС.