Міністр внутрішніх справ призначив службову перевірку за фактом зіткнень міліції й протестувальників проти будівництва в одному з районів Києва.

Про це він написав у своєму блозі на Українській правді.

"Моїм наказом була створена міністерська комісія із цього інциденту. На чолі з начальником служби внутрішньої безпеки МВС. До складу групи я попросив увійти правозахисника Євгенія Захарова, мого радника Зоряна Шкіряка, Антона Геращенка", – повідомив Аваков.

"На час слідства й перевірки я відсторонив начальника міліції Дарницького району Києва від займаної посади. протягом двох днів буде надано звіт і висновки", – пообіцяв він.

Аваков вважає, що ситуація була "провокацією конфлікту з боку однієї з політико-кримінальних груп, що займаються рекетом на лівобережжі всіх будівельних майданчиків, що маніпулює суспільним збурюванням, найчастіше досить виправданим".

"Діячі ці дістали трохи й найближчим часом МВС оприлюднить результати розслідування щодо їхньої "діяльності" з фактами, перехопленнями й доказами. На жаль, у справі "підуть" діючі міліціонери, що й підіграють їм. Хтось розраховує ховатися за депутатськими мандатами – не вийде! – усе вивалимо на світло", – пообіцяв Аваков.

"Міліція не повинна була дозволити втягти себе в таку потворну ситуацію. Зобов'язана була профілактувати ситуацію заздалегідь – ясно припускаючи провокацію, зіткнення під відеокамери й запрошених журналістів, дестабілізацію ситуації у вечірній час, коли люди повертаються з роботи", – уважає він.

"Усі хто має додатково щось заявити або додати (фото, відео, інші факти), до того, що ми маємо, хто готовий підключитися до роботи комісії – зв'язуйтеся із Зоряном Шкіряком (наприклад, у фб)", – попросив Аваков.

Усіх активістів, які, за його словами, вибрали такий "дикий спосіб" протесту, він запропонував бути цивілізованими:

"Будуйте – творіть – і свої муніципальні порядки через міську владу, і вплив на неї. І свою міліцію. Я вам тут помічник. Але не правом бандитського розбою де факто. Не продукуючи чорну енергію люті й ненависті…"

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Українська правда