Правоохоронні органи України можуть зайти на окуповані території Донбасу, коли їх покинуть незаконні збройні формування. Тоді можливе спільне патрулювання з “представниками територіальних громад”.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за підсумками “нормандського саміту”.
На уточнювальне запитання, чи йдеться про спільне патрулювання з так званою “народною міліцією”, яка зараз має контроль на окупованих територіях, Аваков просто повторив:
“Я ж вам сказав – територіальних громад” (насправді він сказав “марад”, але зрозуміло, що йшлося про “громади”, – ред.). За словами міністра, це дуже важкий перехідний період, який триватиме півроку, “але ми готові пройти”.
“Але це буде потім, коли усі зі всім погодяться, а поки ми бачимо, що Путін не готовий повернути нам кордон”, – додав Аваков.
Він також допустив, що Україна може погодитися на компроміс щодо контролю над кордоном і отримати його “не за місяць до місцевих виборів, а, наприклад, за 2 дні”.
Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський на переговорах у “нормандському форматі” в Парижі запропонував створити в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську підгрупу щодо відновлення Україною контролю над кордоном на Донбасі.
“Є пару ідей. Я почав їх обговорювати – я запропонував сотворити підгрупу в Мінську, яка займатиметься виключно питанням поетапного відновлення контролю над українським кордоном», – заявив президент України.
Зеленський зазначив, що під час зустрічі в «нормандському форматі» запропонував, щоб етап з відновлення Україною контролю над кордоном на Донбасі закінчився до виборів на Донбасі.
«У президента РФ позиція з Мінськом узгоджена… на жаль, це найскладніша ситуація і найголовніший програш для України в Мінську – це кордон, те, що було підписано за Мінськими угодами, відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України у всій зоні конфлікту, яке має розпочатися в перший день після місцевих виборів і завершитися після всеосяжного політичного врегулювання. Але є різні аргументи, тобто я не бачу проблем в «формулі Штайнмаєра» і її не було в «Мінську». Тобто компроміс за компроміс. Мені здається, що так справедливо. У нього інше бачення. Ми його обговорили», – додав президент.