Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що рішення суду стосовно міністра інфраструктури Володимира Омеляна про здачу закордонних паспортів є "клоунадою і фарсом". Про це Аваков написав у Twitter.

"У чинного міністра українського уряду Володимира Омеляна за клопотанням НАБУ – суд, в забезпечення страхів детективів вирішив забрати паспорти!? .. Клоунада і фарс!", – заявив міністр.

13 вересня детективи Національного антикорупційного бюро повідомили Омеляну про підозру в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Санкція тяжчої статті (ч.3 ст.368-2 "Незаконне збагачення") передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Слідчі вважають, що "в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи".

Зокрема, Омелян нібито придбав собі позашляховик BMW X5 2015 року випуску. Автівка, за словами міністра, належить його брату. Також урядовець нібито зазначив направдиву вартість ще одного авто, Volvo S80 2007, та не відобразив оренду та користування будинком.

Омелян каже, що в будинку був у гостях. 14 вересня суд відпустив на поруки міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Окрім того, Міністр зізнався, що за увесь період своєї діяльності у Кабміні встиг «перейти дорогу» дуже багатьом людям, тож не може чітко сказати, кому саме є вигідною справа проти нього. Однак, він переконаний: ситуація вигідна тим, хто чекав, коли ж нарешті НАБУ вдарить по реформаторах. 

Омелян зазначив, що не планує бути «жертвою», бо «жертви погано закінчують»

«Якщо хтось хоче на мені потренуватись, цього не вдасться. Багато хто вже пробував це протягом останніх двох років. Я розумію, що багатьом перейшов дорогу і це моя біда. Адже, ще на початку каденції міністра міг сказати, що знаю із ким в мене є конфлікт у морській галузі, потім – в авіації. Натомість зараз це коло стало надто широким, щоб чітко стверджувати, що таке відбувається через якусь конкретну людину»