Народний депутат України від фракції “Слуга народу” Ліза Богуцька прокоментувала конфлікт Офісу генпрокурора і САП. Зокрема своїми думками про лист САП до ОГП вона поділилася на особистій сторінці у Фейсбук.

Роблю такі невтішні висновки: чим більше у нас буде правоохоронних органів, тим більше мутних історій так і залишиться без вироку суду. Читаючи цей лист розумію, що головною схемою нерозкритих злочинів є цілеспрямоване порушення підслідності справ і умисне затягування слідства.

До речі кажучи. Невдовзі виповниться 9 місяців з того дня, як ми зняли депутатську недоторканність. Що заважає вручити депутату підозра? Що заважає проводити слідчі дії і передати їх до суду? За 9 місяців скільки було вручено підозр народним депутатом, які йшли в депутати, щоб сховатися за недоторканністю?

І ще: скільки часу потрібно Офісу Генпрокурора, щоб примусово привести підозрюваного (або свідка у справі) на допит, якщо він відмовляється це робити сам?

В силу обставин, що склалися і питань, що накопичилися, як депутат, звертаюся за роз’ясненнями до Генпрокурора Ірині Венедиктової.

В свою чергу, Генпрокурор Ірина Венедиктова звернулася до Верховної Ради делегувати своїх людей в комісію з обрання нового глави Спеціалізованої антикорупційній прокуратури, про це написав екс-нардеп Лещенко.

У нинішнього глави САП Назара Холодницька повноваження закінчаться 30 листопада. До цього дня треба сформувати конкурсну комісію, оголосити відбір, зібрати анкети, провести співбесіди і перевірки кандидатів.

При обранні Холодницька в 2015 році конкурсну комісію зібрали в кінці серпня, але весь процес супроводжувався авралом, і в цей раз Венедиктова починає наперед.

Тепер головна інтрига, який комітет Ради буде профільним з відбору конкурсної комісії. Це залежить від волі спікера Дмитра Разумкова. Це може бути або антикорупційний комітет, який завжди був союзником НАБУ і САП, або комітет правоохоронної діяльності, лояльний міністру Авакову. У 2015 році добір робив саме антикорупційний комітет.

Іншими словами, вже сьогодні своїм рішенням Разумков вирішує, наскільки незалежний буде новий глави САП. Треба йому допомогти. Ви за те, щоб відбір членів конкурсної комісії з обрання глави САП йшов через комітет Авакова?- підкреслив Лещенко.