Австрія готова підтримати ембарго на нафту з росії, якщо Єврокомісія та країни-члени ЄС вирішать це зробити. Як передає Austria Presse Agentur, про це заявила міністр енергетики Австрії Леоноре Гевесслер.

Австрія готова також послідовно підтримувати нафтове ембарго, якщо Комісія та країни-члени вирішать це зробити, – заявила Ґевесслер.

За її словами, Австрія готова до такого кроку – російська нафта вже не переробляється в країні з березня цього року. Водночас у вівторок федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив про те, що офіційний Відень чекає остаточної пропозиції Єврокомісії щодо нафтового ембарго. За його словами, при прийнятті такого кроку також треба “брати до уваги країни, які більш залежні від імпорту російської нафти, ніж Австрія”.

Згідно з APA, станом на вівторок немає спільної позиції усіх країн-членів ЄС щодо заборони імпорту нафти з росії. Окрім Угорщини, також Словаччина повідомила про свою неготовність до швидкої відмови від російської нафти. Так, у словацькому мінекономіки заявили, що у разі включення ембарго на російську нафту у новий санкційний пакет ЄС Словаччина проситиме зробити для неї виняток. Це спричинено тим, що весь імпорт нафти в країну надходить з рф. Раніше про відмову підтримати ембарго на російську нафту заявили в Угорщині, яка 65% своєї нафти отримає з росії.

Хоча до російського газу завжди прикуто більше уваги, нафта грає важливішу роль у доходах Москви. За даними Євростату, минулого року ЄС імпортував з Росії сирої нафти та нафтопродуктів на 71 мільярд євро, а газу – на 18 мільярдів. Цифри коливаються, але й у попередні роки нафта давала РФ приблизно вдвічі більше європейських грошей, аніж газ.