Нещодавно, у неділю, канцлер Австрії Карл Нехаммер закликав до створення проміжного етапу між співпрацею та повноправним членством у Європейському Союзі для України та Молдови. Зокрема пропонують створити угоди про вільну торгівлю (ЄАВТ).

Про це повідомляє видання Експерт.

“Ми об’єднані однією метою, ми всі хочемо сильну, незалежну та економічно успішну Україну”, – сказав Нехаммер у заяві, що опублікувала канцелярія канцлера.

«Наразі Україна бореться за своє політичне та територіальне виживання. Всі наші зусилля насамперед спрямовані на припинення агресивної війни Росії. У такій фазі швидкий повний вступ до альянсу не може бути невідкладним питанням».

Також Нехаммер заявив, що з нинішніх дебатів про членство України в ЄС необхідно усунути емоції, додав, що швидкий вступ України до ЄС “нереальний”.

“Ми повинні створити європейський підготовчий простір, який дозволить крок за кроком зміцнювати співпрацю з ЄС та краще адаптуватися до європейських стандартів”, – заявив він.

Нехаммер також додав, що Австрія йшла аналогічним шляхом протягом десятиліть, укладаючи європейські угоди про вільну торгівлю до вступу до ЄС 1995 року. 

Натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба минулого місяця заявив, що Україна сита по горло «особливими варіантами» та окремими моделями інтеграції до Європейського Союзу та хоче повноправного членства.

Нехаммер також сказав, що підтримує ідею президента Франції Еммануеля Макрона про створення нового типу політичної європейської спільноти країн, які прагнуть приєднатися до блоку або бажають тісніших зв’язків і прихильності до цінностей ЄС.

Натомість у Києві висловили занепокоєння тим, що така спільнота може бути використана як альтернатива членству в ЄС.