“Наше джерело в «конторі» розповіло, що спецслужба зараз відпрацьовує сценарій атаки та можливих терактів на енергетичних об’єктах України у січні-лютому 2022 року”, – пише телеграм-канал Вертикаль.
СБУ має інформацію, що можуть здійснюватися як кібератаки так і виведення з ладу за допомогою вибухів об’єктів критичної інфраструктури. Йдеться, зокрема, про ТЕС.
Як розповіло нам джерело, Росія може використати набір інструментів у момент зимових морозів, щоб “згасити” Україну в умовах створеної ними енергетичної кризи. У такий спосіб Москва може посилити свою позицію у тиску на владу.
Відпрацювання сценарію почалося після отримання даних нашої розвідки у листопаді цього року, які зафіксували активізацію кібератак, а також активність спонсорованих Росією через УПЦ МП силових блоків “титушок” зі збору даних про об’єкти. Дехто з них уже був затриманий.
На фоні цього можна припустити, чи не стануть учасниками цієї історії деякі з підприємств так званої “енергобільшості” саме Ріната Леонідовича?
“Дзеркало тижня” опублікувало листа нібито від Служби безпеки України на адресу Кабміну про те, що Україна нібито знаходиться за крок від відключення теплоелектростанцій через брак вугілля.
Джерела в “конторі” не стверджують, що їхнє відомство взагалі подавало такий лист до Кабінету Міністрів. І при цьому дають такий розклад.
Структури олігарха Ахметова отримали завдання посилити «накачування» теми нібито можливих “блек-аутів” в Україні під час опалювального сезону.
Тема почала “загасати”, Ахметов почав втрачати “позицію для торгів”, і “традиційні” методи вже не допомагають. Як приклад: Гордон, що входить в орбіту впливу Ахметова, і вічно скривджений Богдан влаштували шоу з 3-годинним “інтерв’ю”, але всі запам’ятали тільки те, наскільки багато Богдан і Гордон випили вина, а ось “лякалки” про нібито проблеми в енергосекторі – взагалі як щось загубилися. Богдан та економіка швидше насмішили людей.
Ось комусь із “клерків” у структурах Ахметова і спала на думку ідея, що треба злити “Дзеркалу тижня” нову публікацію про нібито наростання проблем в енергосекторі, а для більшої “переконливості” – приписати туди СБУ.
“Дзеркало тижня” радісно взялося за це замовлення, тим більше, що на їхньому сайті тема енергетики якось “пригасла” останнім часом.
Зараз у “Південному” прискорено розвантажуються нові суховантажні машини з вугіллям для теплоелектростанцій, тому говорити про те, що Україна нібито за крок від відключення ТЕС через брак палива – нонсенс та абсурд.
Хай там як, конфлікт між Ахметовим та Зеленським триває, і поки немає якихось кроків, які давали б зрозуміти, що можливий якийсь компроміс між сторонами. Хоча Ахметов спочатку не був налаштований протистояти Банковій. Пише видання Апостроф.
“Протистояти владі Ахметову не цікаво, але тільки поки вона відповідає його очікуванням та інтересам. У нинішніх умовах відповідати інтересам Ахметова – згубно для президента Зеленського. Адже олігарх хоче, щоб тарифи на електрику зростали, а це один із критеріїв, за якими виборець Зеленського буде його оцінювати. Тобто, протистояння закладено об’єктивно”, – вважає політичний оглядач Петро Олещук.
Схоже на те, що в конфлікті Ахметова та президента Зеленського “червоні лінії” поки що не перейдені – “масок-шоу” на підприємствах найбагатшого українця поки що немає. Медіа-атака влади з боку Ахметова – доволі яскрава і потужна, але все ж таки поки що не переступає певних кордонів. А значить, вважають експерти, точку неповернення ще не пройдено, хоча це і може статися, якщо почнеться повномасштабна та планомірна “диверсія” щодо остаточного добивання монобільшості у Верховній Раді.
Важливо наголосити, що ні Ахметов, ні Зеленський не звикли відступати у разі тиску на себе. Тобто якщо конфлікт погіршиться, зупинитися вже не вийде. Все ж важливо, щоб головним же постраждалим у такій ситуації, поза всяким сумнівом, не виявилось українське суспільство.