Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що після вчорашніх вибухів у місті російські окупанти підраховують свої втрати.

“Вчора о 22:30 почалася чергова пекельна ніч для ворогів на території тимчасово окупованого міста Мелітополь. Люди чули гучні вибухи. Їх було близько 10. Це продовжувалося приблизно дві години. Місце вибуху сказати нині не можемо, але є поранені та вбиті вороги. Цю інформацію ми маємо від звернень до своїх лікарів по допомогу”, – сказав Федоров.

Сьогодні вранці вибухи продовжилися поблизу військової бази, які уражають вже вчетверте.

“Збройні сили України не збираються залишати наше місто Мелітополь, його збираються звільняти разом з усіма жителями, які вже шостий місяць чинять супротив”, – додав мер.

Відповідну інформацію українська сторона отримала, оскільки росіяни зверталися до лікарів.

Окремо військові РФ склали до автобуса трупи загиблих, їх навіть не виносили із салону.

Іван Федоров розповів, що люди чули гучні вибухи, яких було близько 10. ЗСУ обстрілювали окупантів близько 2 годин.

Водночас міський голова Іван Федоров підкреслює, що у Мелітополі колаборанти під дулами ворожих автоматів провели «опитування» жителів міста щодо їх підтримки РФ. За його словами, країну-агресорку підтримують менш як 10% містян, всі відкрито говорять «ні» російській агресії.

«Вчора рашисти зібрали в залі місцевого Палацу культури близько 600 людей – масовку з інших тимчасово окупованих територій Запорізької області. Гауляйтер Балицький видав «наказ» про бажання приєднатись до складу Росії. 1,5 року тому він провалився на місцевих виборах – набрав менш як 10% голосів», – додав Федоров.

Водночас він повідомив, в ефірі російських ЗМІ окупанти погрожують розстрілювати тих, хто не згоден з позицією Кремля. 

До речі, агресори вже зрозуміли, що запахло смаленим, тому російські ставленики втікають з тимчасово окупованого Мелітополя. Кремлівські “керівники” чітко розуміють, що на тій землі ніколи не буде росії, тому й не затримуються.

Про це заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

“Місяць тому до Мелітополя помпезно приїхав відкомандирований заступник губернатора Вологодської області, який був призначений керівником “правительства” в Запорізькій області. Він приїхав, побув два тижні. Почалися активні бойові дії – вже ми його два тижні не бачимо на території нашого тимчасово окупованого міста. Це свідчить про те, що жодна людина навіть з ворожої держави, в якої є хоч якийсь глузд, не затримується, тому що чітко розуміє, що росії точно в нас не буде”, – пояснив Федоров.

За словами мера міста, в Мелітополі залишається лише одна категорія людей, які працюють на росію.

“Залишаються тільки ті, хто вже зробив свій крок і зворотнього шляху не те що в них немає, а якщо вони захочуть ним піти, то їх просто зачистять силові структури росії. На цьому буде кінець не тільки їхньої карʼєри, а й їхнього життя. Тож ми бачимо тенденцію, що ті люди, які приїжджали з материкової росії до нашого тимчасово окупованого міста, вже рятуються з нашого Мелітополя”, – наголосив міський голова Мелітополя.

Раніше військовий експерт Сергій Грабський висловив думку, що у рамках контрнаступу Збройних сил України одним з перших може бути звільнено не Херсон, як прогнозує багато експертів, а Мелітополь.

“Мелітополь може бути або результатом другої фази нашої наступальної операції (першою фазою буде звільнення правого берега), або навпаки – він може бути і першою фазою. І не забуваємо, що саме Мелітополь і околиці – це зона активних дій наших партизанів, які так само наносять удари. Таким чином абсолютно вірогідним і доцільним виглядає нанесення ударів як з фронту, так і з тилу для деморалізації противника та знищення його бойових угруповань саме в Мелітополі”, – пояснив експерт.

Він також наголосив, що ЗСУ ведуть активні дії як на Херсонщині й Запоріжжі, так і на Харківщині.

“Це говорить про те, що українська армія здобуває все більше і більше навичок для ведення саме наступальних дій на різних операційних напрямках. Ми нарощуємо свої наступальні можливості і тепер все залежить від того, наскільки швидко ми поповнимо і будемо мати в достатній кількості озброєння, бойову техніку для того, щоб здійснювати наступальні операції”, – каже Грабський.