Президент України Петро Порошенко заявив, що Москва і її "п'ята колона" в самій Україні чинять "шалений опір" появі незалежної української церкви.

Виступаючи перед віруючими в Тернопільській області, глава держави розповів про майбутнє автокефалії в Україні, повідомляється на сайті Адміністрації президента.

"Константинопольська церква – це церква-мати для українських православних. А Москва, яка претендує на материнство, – насправді дочірня по відношенню до церкви в Києві. І головне – про те, що коли виникає незалежна держава, природним наслідком виникнення держави є створення своєї незалежної православної церкви… Автокефалія – ​​один із стовпів української держави, української нації, української національної безпеки і всієї світової геополітики. Тому Москва і її п'ята колона в Україні чинять такий шалений опір" , – підкреслив він.

Популярне: “В одному з готелів”: У Польщі “спіймали” Тимошенко і КоломойськогоЗа словами Порошенка, ідея Томосу (документу, що проголошує автокефалію – ред.) – логічна складова історичного процесу творення держави.

"Немає ніяких підстав вважати, що Томос вже у нас в кишені. Нам залишається молитися, вірити і боротися. Коли молимося, не припиняємо працювати, вчив владика Любомир (Гузар). Без нашої праці нічого само по собі не відбудеться. А ще кажуть, що не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні саме така. до Томосу нас веде сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української держави", – продовжив він.

Президент додав, що про створення державної церкви мова не йде.

"Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо – від держави іноземної. Про це я написав понтифіку. Днями державний секретар Ватикану повідомив мені, що Папа Франциск з великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для віруючих всіх конфесій", – підкреслив Порошенко.