маш

У СБУ пояснили, звідки в 11 співробітників відомства розкішні автомобілі за $30-70 тисяч.

Про це йдеться в розслідуванні програми Схеми, передає Корупція Інфо

Журналісти розповідають, що ще в жовтні 2015 року задокументували в Аскольдовому провулку біля Головного управління Служби безпеки України у Києві та області 11 розкішних автомобілів. Постало питання, як можуть співробітники з зарплатнею 5-6 тисяч гривень дозволити собі такий транспорт.  

Під час зйомки сюжету очільник ГУ СБУ в Києві та області Михайло Глуговський переконував, що більшість співробітників користуються громадським транспортом і наголошував, що автомобілі його підлеглих зареєстровані на родичів. На запитання, чи може співробітник СБУ дозволити собі машину вартістю 40 тисяч доларів, він відповів: "Співробітник не може. Але в нього є родичі, батьки і різні там можливості".

У грудні новопризначений керівник відомства Степан Грещук надав журналістам результати службової перевірки і заявив, що всі автомобілі співробітників СБУ були  ідентифіковані.

Так, за даними СБУ, співробітник Тупицький їздить на автомобілі Mazda СХ 5 (вартість – близько $30 тисяч), що належить рідній сестрі його дружини. Як стверджує сам сбушник, її батько – підприємець.

Працівник Керезвас їздить на BMW X5 (вартість – $70-100 тисяч), що належить його батькові. За словами Керезваса, гроші на автомобіль заощаджували усією родиною протягом кількох останніх років. Співробітник Кувачев їздить на BMW 318i своєї матері. Жінка змогла дозволити собі такий коштовний автомобіль завдяки чоловіку, який понад 15 років працює за кордоном.

На машині своєї дружини Volkswagen Tiguan (вартість – $30 тисяч ) їздить Яковець. До декларації за 2014 рік вона не внесена, оскільки реєстрація шлюбу відбулася в 2015 році. Ладур також використовує Volkswagen Touareg (вартість – $20 тисяч) свого батька, приватного підприємця. Volkswagen Touareg (вартість – $40-50 тисяч) своєї дружини також водить Ковалевський. Він каже, що гроші на нього дружина отримала від продажу нерухомого майна.

Також в автопарку нарахували кілька Toyota. Співробітник Кириленко їздить на Toyota Prado (вартість – $25 тисяч) своєї дружини, Іван Порада – на Toyota Highlander своєї дружини, гроші на яку дала її родина.

На автомобілі своєї матері – Lexus NX (вартість – $50-70 тисяч) їздить співробітник Масьондз. Він стверджує, що його батьки мають особисте селянське господарство. Також Infiniti своєї мами користується співробітник Єлхін.Автомобіль працівника Педана Acura MDX (вартість – $20-40 тисяч) зареєстрована на рідну сестру дружини Педана, батько якої – підприємець.

Цікаво, що СБУ під час внутрішньої перевірки не побачила ознак корупції та завершила розслідування.

"Виходить, самі працівники СБУ – бідні чиновники, що всі як один користуються благами своїх багатих родичів. Принаймні повірити в це пропонує керівництво силової структури", – наголошують журналісти.