Генпрокуратура затримала заступника керівника однієї з громадських організацій і чоловіка, котрий діяв у змові спільно з помічником посадової особи міністра внутрішніх справ, які вимагали від представника підприємства 1,5 млн грн. Про це повідомляється на сайті ГПУ, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Озброєне пограбування!: У Одесі троє молодиків, розмахуючи пістолетами, обчистили підприємця

Зловмисники, заздалегідь розподіливши злочинні ролі, отримали від нього частину хабара – 785 тис грн.

Хабар вимагали за вирішення питання про притягнення співробітниками Нацполіції до кримінальної відповідальності працівників ДФС одного з районів Києва, які створювали перешкоди підприємству, інтереси яких представляв потерпілий, а також за чинення фізичного та психологічного тиску на посадових осіб одного з товариств за повернення грошових коштів підприємству за поставку нібито неякісної продукції виробничо-технічного призначення.


Заступнику керівника громадської організації та його спільникові повідомили про підозру в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 189, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369-2 КК України – вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало значної шкоди потерпілому, а також отримання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.


Помічнику посадової особи міністра внутрішніх справ повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 369-2 КК України, тобто у вчиненні отримання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди.


Як повідомлялося, чиновників фіскальної служби в Київській обл. затримали на хабарі у 260 тис. грн.